E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
EMÜLZER
ALFOR
ÇUKUROVA YALITIM
KNAUF
ERYAP GRUP
PANELSAN
MAPEI
MARDAV

Austrotherm'in Ankara Fabrikası Açıldı

Austrotherm'in Ankara Fabrikası Açıldı

17 Nisan 2018 Salı / 15:42 | HABERLER
169. Sayı (Nisan 2018)

Mart ayının son günlerinde açılan Austrotherm’in Ankara fabrikasında EPS ısı yalıtım malzemeleri ve inşaat mühendisliği uygulamalarında kullanılan EPS bloklar üretiliyor.

Avrupa’nın en önemli inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm, 2017 yılsonunda Romanya’ya yaptığı fabrika yatırımının ardından 2018 yılının ilk yatırımını Türkiye’de gerçekleştirdi. Mart ayında faaliyete geçen yeni fabrika Ankara’da yer alıyor.

On yıldır Türkiye’de Kocaeli-Dilovası ve Manisa-Turgutlu’daki fabrikalarından Marmara, Ege ve Antalya bölgelerine; Diyarbakır ve Kayseri’deki üretim tesislerinden İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine hizmet veren Austrotherm, yeni Ankara fabrikasıyla lojistik olarak tüm Türkiye’ye yenilikçi ve kalite odaklı ürünlerini daha da hızlı sunmaya başladı.

Avrupa genelinde toplam 11 ülkede 21 üretim tesisi bulunan Austrotherm, Ankara fabrikası ile Türkiye’deki fabrika sayısını üçe çıkartırken, kapasitesini ise yüzde 45 artırmış oldu.

TOLGA CELAYER: “ANADOLU’YA ÜLKEMİZİN MERKEZİNDEN HİTAP EDECEĞİZ”
Yatırımla ilgili bilgiler veren Austrotherm Türkiye Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Tolga Celayer, “Grubun en önem verdiği ülkelerin başında Türkiye geliyor. Yaklaşık 2 milyon Euro yatırımla hayata geçirdiğimiz yeni fabrikamız ve kapasite artışımız da bunun bir göstergesi. Austrotherm Türkiye olarak 2018 yılında Türkiye ısı yalıtım pazarında sektör liderliği ve sektöre yön veren çatı firma olmayı hedefliyoruz. EPS Geoblok projelerimizin ilkini 2017 yılında ilk kez Türkiye’de hayata geçirdik. Türkiye, grubumuz için önemli bir ülke. Yeni ürün gruplarımızı da 2018 yılı içerisinde Türkiye’de üretmeye başlayacağız. Ürünlerimizi sürdürülebilir kalite anlayışı içerisinde standart olarak üretiyoruz. Hizmet ve ürün kalitemizden hiç taviz vermeden, bütün coğrafi bölgelere kesintisiz hizmet için yatırımlarımızı yönlendiriyoruz. Aldığımız talep doğrultusunda ortaya çıkan kapasite artışının yanı sıra lokasyon olarak da seçilen bölgenin avantajını yaşıyor olacağız. Ankara fabrikamız ise Ankara’nın yanı sıra Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Konya, Aksaray Karaman ve Mersin’e ürün sevk ederek, Anadolu’ya ülkemizin merkezinden hitap ediyor olacağız. Bu sayede daha hızlı ve pratik olurken, daha fazla avantaj sunacağız” ifadelerini kullandı.

Austrotherm, toplam 9 bin metrekare alan üzerine kurulu Ankara fabrikasında bina dış cephe mantolamada kullanılan EPS ısı yalıtım malzemeleriyle birlikte inşaat mühendisliği uygulamalarında kullanılan EPS blok ürünlerini üretiyor.


 


İlginizi çekebilir...

Filli Boya ve AYAMDER, Adana Yapı Sektörünü Buluşturdu

Adana bölgesi inşaat sektörünün temsilcileri Filli Boya ve Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) işbirliği ile düzenlenen toplantıda bir araya ge...
8 Kasım 2018 Perşembe / 10:03

Panelsan, İZYEKO'da Yerini Aldı

Yenilenebilir enerji sektörünün durumunu analiz etme, ulusal ve uluslararası arenada sektördeki son gelişmeleri değerlendirme amacıyla düzenlenen İzmi...
8 Kasım 2018 Perşembe / 10:01

Stoper Yapı, İkinci Hat Yatırımını Devreye Aldı

Ravago Bina Sistemleri çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Stoper Yapı, üretim tesislerinde devreye aldığı ikinci hat yatırımı ile kapasitesini 24 ...
8 Kasım 2018 Perşembe / 09:58