E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
EMÜLZER
KNAUF

Austrotherm'in Ankara Fabrikası Açıldı

Austrotherm'in Ankara Fabrikası Açıldı

17 Nisan 2018 Salı / 15:42 | HABERLER
169. Sayı (Nisan 2018)
39 kez okundu

Mart ayının son günlerinde açılan Austrotherm’in Ankara fabrikasında EPS ısı yalıtım malzemeleri ve inşaat mühendisliği uygulamalarında kullanılan EPS bloklar üretiliyor.

Avrupa’nın en önemli inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm, 2017 yılsonunda Romanya’ya yaptığı fabrika yatırımının ardından 2018 yılının ilk yatırımını Türkiye’de gerçekleştirdi. Mart ayında faaliyete geçen yeni fabrika Ankara’da yer alıyor.

On yıldır Türkiye’de Kocaeli-Dilovası ve Manisa-Turgutlu’daki fabrikalarından Marmara, Ege ve Antalya bölgelerine; Diyarbakır ve Kayseri’deki üretim tesislerinden İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine hizmet veren Austrotherm, yeni Ankara fabrikasıyla lojistik olarak tüm Türkiye’ye yenilikçi ve kalite odaklı ürünlerini daha da hızlı sunmaya başladı.

Avrupa genelinde toplam 11 ülkede 21 üretim tesisi bulunan Austrotherm, Ankara fabrikası ile Türkiye’deki fabrika sayısını üçe çıkartırken, kapasitesini ise yüzde 45 artırmış oldu.

TOLGA CELAYER: “ANADOLU’YA ÜLKEMİZİN MERKEZİNDEN HİTAP EDECEĞİZ”
Yatırımla ilgili bilgiler veren Austrotherm Türkiye Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Tolga Celayer, “Grubun en önem verdiği ülkelerin başında Türkiye geliyor. Yaklaşık 2 milyon Euro yatırımla hayata geçirdiğimiz yeni fabrikamız ve kapasite artışımız da bunun bir göstergesi. Austrotherm Türkiye olarak 2018 yılında Türkiye ısı yalıtım pazarında sektör liderliği ve sektöre yön veren çatı firma olmayı hedefliyoruz. EPS Geoblok projelerimizin ilkini 2017 yılında ilk kez Türkiye’de hayata geçirdik. Türkiye, grubumuz için önemli bir ülke. Yeni ürün gruplarımızı da 2018 yılı içerisinde Türkiye’de üretmeye başlayacağız. Ürünlerimizi sürdürülebilir kalite anlayışı içerisinde standart olarak üretiyoruz. Hizmet ve ürün kalitemizden hiç taviz vermeden, bütün coğrafi bölgelere kesintisiz hizmet için yatırımlarımızı yönlendiriyoruz. Aldığımız talep doğrultusunda ortaya çıkan kapasite artışının yanı sıra lokasyon olarak da seçilen bölgenin avantajını yaşıyor olacağız. Ankara fabrikamız ise Ankara’nın yanı sıra Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Konya, Aksaray Karaman ve Mersin’e ürün sevk ederek, Anadolu’ya ülkemizin merkezinden hitap ediyor olacağız. Bu sayede daha hızlı ve pratik olurken, daha fazla avantaj sunacağız” ifadelerini kullandı.

Austrotherm, toplam 9 bin metrekare alan üzerine kurulu Ankara fabrikasında bina dış cephe mantolamada kullanılan EPS ısı yalıtım malzemeleriyle birlikte inşaat mühendisliği uygulamalarında kullanılan EPS blok ürünlerini üretiyor.


 


İlginizi çekebilir...

ÇATIDER'de Bayrak Değişimi

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER)'nin 12 Şubat Salı günü gerçekleştirilen Genel Kurulu'nda yeni Yönetim Kurulu Üyeleri belirlendi...
15 Şubat 2019 Cuma / 10:39

B2B Medya Dergileri Dijital Mecralarda Hızlı Bir Büyüme Sergiliyor

Bünyesinde 7 ayrı sektörden on dergi yayımlayan B2B Medya, son iki senedir web ve mobil platformlarını daha etkin kullanıyor....
13 Şubat 2019 Çarşamba / 22:36

Ferdi Erdoğan: "Enerjinin Verimli Kullanılması Son Derece Önemli"

Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, 'Enerji Verimliliği Haftası' dolayısıyla y...
13 Şubat 2019 Çarşamba / 22:34


©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.