E-DERGİ
Yalıtım 168.Sayı

 


E-Dergi Oku 

EMÜLZER
DYOTHERM YALITIM SİSTEMLERİ
ALFOR
ÇUKUROVA YALITIM
PANELSAN

Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin Üçüncüsü Adana'da Düzenlendi

Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin Üçüncüsü Adana'da Düzenlendi

11 Mart 2018 Pazar / 11:52 | HABERLER

İZODER, Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile Adana’da “Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri” düzenledi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleşen seminer büyük ilgi gördü.

Adana HiltonSa Otel’de 1 Mart Perşembe günü, Atermit A.Ş. partnerliği ve Eryap, BTM, Fixa, İzocam, Mardav, Ode ve Ravaber firmalarının sponsorluğunda düzenlenen “Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri”, öğretim üyeleri, mimar ve mühendislerin yanı sıra, kamu, STK ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü yaptığı açılış konuşmasında yalıtımın insan sağlığı ve konforu için vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirterek, “Bugün bu konuya ne kadar önem verdiğimizi göstermek için buradayım” dedi. Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz ise yalıtımın önemine değinerek Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak bu konuda yapılan yasal düzenlemelerin takipçisi olduklarını dile getirdi.

Isı, su, ses ve yangın yalıtımının ülke genelinde yaygınlaşması ve yalıtım bilincinin artması amacıyla Anadolu’ya yöneldiklerini belirten İZODER Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen de, “Kamuoyunda yalıtım bilincinin artmasında İZODER’in çok ciddi katkıları olduğunu görüyoruz. Son yasal düzenlemelerle birlikte yalıtım sektörünün gelişimi ivme kazandı” dedi.

Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri’nde, “Su Yalıtımı Yönetmeliği Neler Getiriyor”, “Su Yalıtımı ve Yapı Güvenliği”, “Ses Yalıtımı Yönetmeliği ve Ses Yalıtımı Uygulamaları”, “Yangın Yalıtımı-Yangın Güvenliği ve Tedbirleri”, “Enerji Verimliliği için Isı Yalıtımı-Sıcak İklim Bölgelerinde Isı yalıtımı Uygulamaları ve Yalıtım Uygulamalarında Yapı Denetimi” başlıklı güncel bilgilerin paylaşıldığı oturum ve sunumlar yapıldı.