E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ÇUKUROVA YALITIM
EMÜLZER
MARDAV
MAPEI
PANELSAN
ERYAP GRUP
KNAUF
ALFOR

Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin Üçüncüsü Adana'da Düzenlendi

Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin Üçüncüsü Adana'da Düzenlendi

11 Mart 2018 Pazar / 11:52 | HABERLER
168. Sayı (Mart 2018)
263 kez okundu

İZODER, Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile Adana’da “Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri” düzenledi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleşen seminer büyük ilgi gördü.

Adana HiltonSa Otel’de 1 Mart Perşembe günü, Atermit A.Ş. partnerliği ve Eryap, BTM, Fixa, İzocam, Mardav, Ode ve Ravaber firmalarının sponsorluğunda düzenlenen “Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri”, öğretim üyeleri, mimar ve mühendislerin yanı sıra, kamu, STK ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü yaptığı açılış konuşmasında yalıtımın insan sağlığı ve konforu için vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirterek, “Bugün bu konuya ne kadar önem verdiğimizi göstermek için buradayım” dedi. Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz ise yalıtımın önemine değinerek Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak bu konuda yapılan yasal düzenlemelerin takipçisi olduklarını dile getirdi.

Isı, su, ses ve yangın yalıtımının ülke genelinde yaygınlaşması ve yalıtım bilincinin artması amacıyla Anadolu’ya yöneldiklerini belirten İZODER Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen de, “Kamuoyunda yalıtım bilincinin artmasında İZODER’in çok ciddi katkıları olduğunu görüyoruz. Son yasal düzenlemelerle birlikte yalıtım sektörünün gelişimi ivme kazandı” dedi.

Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri’nde, “Su Yalıtımı Yönetmeliği Neler Getiriyor”, “Su Yalıtımı ve Yapı Güvenliği”, “Ses Yalıtımı Yönetmeliği ve Ses Yalıtımı Uygulamaları”, “Yangın Yalıtımı-Yangın Güvenliği ve Tedbirleri”, “Enerji Verimliliği için Isı Yalıtımı-Sıcak İklim Bölgelerinde Isı yalıtımı Uygulamaları ve Yalıtım Uygulamalarında Yapı Denetimi” başlıklı güncel bilgilerin paylaşıldığı oturum ve sunumlar yapıldı.


 


İlginizi çekebilir...

Baumit 30. Yılını Kutluyor

Baumit, bu yıl kuruluşunun 30 yılını kutluyor. 1988 yılında 'Wietersdorfer' ve 'Wopfinger' firmalarının güçlerini birleştirerek yaratt...
7 Eylül 2018 Cuma / 17:00

Antalya Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi'nin Tercihi BTM Oldu

Uygulaması Prizma İzolasyon tarafından gerçekleştirilen Antalya Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi projesinin teras çatı su yalıtımında BTMSEAL Yen...
7 Eylül 2018 Cuma / 16:47

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: "Konutlarımızı Dayanıksız Tüketim Malı Olmaktan Çıkarmalıyız"

Marmara Bölgesi'ni etkileyen 17 Ağustos 1999 Depremi'nin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen, Türkiye'nin depreme hazır olma konusunda birço...
7 Eylül 2018 Cuma / 15:20