E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

ODE Yalıtım, 2017 Yılında Yüzde 30 Büyüdü

ODE Yalıtım, 2017 Yılında Yüzde 30 Büyüdü

18 Ocak 2018 Perşembe / 09:38 | HABERLER
166. Sayı (Ocak 2018)
15 kez okundu

Yalıtım sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli firması ODE, istikrarlı büyümesini 2017 yılında da sürdürdü. ODE Yalıtım ve sektör açısından 2017 yılını değerlendiren ve 2018 yılı hedeflerini açıklayan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, global marka olma hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Bu kapsamda dünya ve Türkiye ekonomisinde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yatırımlarına devam ettiklerini anlatan Turan, son 5 yılda 55 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını açıkladı.

2017 yılının ODE Yalıtım için çok iyi bir yıl olduğunu anlatan Turan, “2017 yılını yüzde 30 büyüyerek, 250 milyon TL ciro ile kapattık. Bu büyüme oranı, hem sektörümüzün büyüme oranının hem de ODE’nin son 10 yıllık büyüme ortalamasının üzerinde. Büyümemizde yılın ilk yarısında üretime başladığımız Eskişehir tesisimizde yeni üretim ile gelen kapasite artışının büyük etkisi var. Çorlu fabrikamızda gerçekleştirdiğimiz modernizasyon yatırımı ve bunun sonucunda bir kapasite artışı söz konusu. Tüm bu yatırımlara baktığımızda son 5 yılda 55 milyon dolarlık yatırım yaptığımızı görüyoruz. 2018 yılında yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bu kapsamda 2018 yılında yüzde 20 büyüyerek, ciromuzu 300 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Amacımız büyümeyi sürdürülebilir kılarak, 2021 yılına kadar 500 milyon TL ciroya ulaşmak. Bu da şu anki hacmimizin iki katı anlamına geliyor” dedi.

ODE Yalıtım olarak dünyanın değişik coğrafyalarına ihracat yaptıklarını ve teknik yalıtımda bazı ülkelerde pazar lideri olduklarını anlatan Turan şunları söyledi: “ilk fazında üretime başladığımız Eskişehir fabrikamızın tamamlanmasıyla birlikte, kapasite ve ciro açısından Türkiye’nin en büyük yalıtım firması olacağız. Bu kapsamda ihracatta da 2018 yılından başlayarak bir atılım sürecine girmeyi planlıyoruz. Hedefimiz 1 milyon USD üzerinde ihracat yaptığımız ülke sayısını her yıl bir ülke arttırarak, ihracatın toplam ciromuzdaki payını yüzde 35’e çıkarmak. Bu kapsamda ihracatımızı 4 yıl içinde yüzde 100 arttırmayı planlıyoruz.”

ODE Yalıtım’dan Yurtdışı Fuar Atağı

ODE, ihracatta atılım yapma hedefi doğrultusunda yurt dışı fuarlara çıkarma yapmaya devam ediyor. ODE Yalıtım 2017 yılında İran, Fransa, Dubai’de düzenlenen 3 ayrı fuarda ürünlerini sergiledi. ODE, son olarak 12-13 Aralık 2017 tarihlerinde ABD’de gerçekleşen IEX USA fuarına da katılarak, kendi ürün grubunda Türkiye’den tek katılımcı oldu.

Dünyanın önde gelen fuarlarında stantlarının ve ürünlerinin gördüğü ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten ODE Yalıtım Uluslararası İş Geliştirme Takım Lideri Ozan Turan, “ODE Yalıtım olarak dünyanın çeşitli coğrafyalarına ihracat yapıyoruz. Teknik yalıtımda bazı ülkelerde pazar lideriyiz. Eskişehir fabrikamızın tam kapasite üretime geçmesiyle Türkiye kauçuk pazarının 2 katı üretim kapasitesine sahip olacağız. Bu kapsamda ihracatımızı 4 yıl içinde yüzde 100 arttırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde ihracatta büyük bir atılım yapmayı planlıyoruz. Bu kapsamda ilk hedefimiz özellikle Kuzey Afrika’da Sahraaltı ülkelerine girmek ve belirlediğimiz 13 hedef pazarda derinleşme stratejilerimizi hayata geçirmek. Fuarlar bu hedefimizi gerçekleştirmek yolunda önemli bir araç. Bu yıl başlattığımız fuar atağına 2018’de de devam edeceğiz. Mevcut ve farklı ülkelerdeki fuarlarda yerimizi alarak yüzde 100 Türk sermayesi ile Türkiye’de üretilen ürünlerimizi dünyaya tanıtmayı sürdüreceğiz” dedi.


 


İlginizi çekebilir...

Ravaber, Mineral Yünlerin Tümünü Tek Çatı Altında Üreten İlk Marka Oldu

Yalıtım Sektöründe büyüme odaklı anlayışı ile faaliyelerini sürdüren Ravaber, taşyünü, camyünü ve seramik yünü ürünlerini tek bir çatı altında üreten ...
8 Ocak 2019 Salı / 15:35

Şişecam Düzcam "Mimarca Cam" Etkinliklerinin Dördüncüsünü Düzenledi

Şişecam Düzcam, Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle gerçekleştirdiği "Mimarca CAM" etkinliğinin dördüncüsünü gerçekleştirdi......
27 Aralık 2018 Perşembe / 14:09

BTM'den Arel Üniversitesi'nde Eğitim

BTM, Arel Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2. sınıf öğrencilerine çatı kaplamaları konusunda teorik ve pratik eğitim verdi......
26 Aralık 2018 Çarşamba / 11:05

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.