E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
BTM
MOLÜMER
ODE YALITIM
TUNÇMAN PLAST
BAU 2019
ARMACELL
BLOKSAN

Armacell Yalıtım Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç: 'Ciddi Yatırımlar Yapıyoruz'

Armacell Yalıtım Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç: 'Ciddi Yatırımlar Yapıyoruz'

18 Ocak 2018 Perşembe / 11:03 | RÖPORTAJ
166. Sayı (Ocak 2018)
15 kez okundu

Dünyada ve Türkiye’deki pazar payını her geçen gün artıran Armacell, bunun yanında çalışanları ve iş ortaklarının gelişimi için de ciddi yatırımlar yapıyor. 2018 yılında yeni ve farklı ürünleri piyasaya sürmeyi planlayan Armacell’deki bu gelişmelerle ilgili bilgiyi, firmanın genel müdürü Ilgaz Dalkılıç’tan aldık...

Yalıtım: Armacell’in dünyada elastomerik kauçuk ve yalıtım alanındaki konumundan bahseder misiniz? Ülkemizde hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Ilgaz Dalkılıç: Armacell, kauçuk köpükleri konusunda dünyada pazar lideri bir firma ve her yıl pazar payını organik ve inorganik büyümelerle artırıyor. Ülkemize de bu stratejiyle giriş yapmıştı. Hedefimiz tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pazar liderliği. Firma olarak ülkemizde ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörleri başta olmak üzere birçok sektöre hizmet veriyoruz.

Yalıtım: Armacell Yalıtım olarak 2017 yılını nasıl geçirdiniz, faaliyet ve etkinlikleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ilgaz Dalkılıç: Öncelikle organizasyonumuzu her geçen gün güçlendirdiğimizi söyleyebilirim. Teknik ve kişisel gelişime son derece önem veriyoruz. Çalışanlarımızın gelişimi için her yıl düzenlediğimiz Leadership@Armacell programını bu yıl da gerçekleştirdik. Demand Creation programımız ile Satış&Pazarlama ekibimizi teknik ve satış stratejimiz konusunda güçlendirdik.

2017 yılında iç organizasyonumuzu geliştirmenin yanında iş ortaklarımızın gelişimi için de ciddi yatırımlarımız oldu. Armacell Akademi projemiz ile yetkin bayilerimizin gelişimi için uygulama eğitimlerini tamamladık. Ayrıca üniversitelerde hem teknik hem de uygulama konularında birçok eğitim gerçekleştirdik.

Global anlamda Armacell bünyesinde verimli bir şekilde kullanılan CRM uygulamasının Türkiye uyarlamasını bu yıl başarıyla tamamladık. Yine bu yıl başladığımız WAM (World Class Armacell Mindset) projesi ile başta İş Güvenliği olmak üzere Personel Gelişimi, Kalite ve Üretim süreçlerinin yalınlaştırılması ve gelişimi için son derece önemli olan ve değer katan bir projeye dahil olduk. Bu proje otomotiv sektörü tarafından yakından tanınan WCM (Word Class Manufacturing) ile benzerlik gösteriyor. WAM projemizin ilk denetimini de geçtiğimiz Kasım ayında tamamladık ve ilk yıl için oldukça iyi bir ilerleme ile iyi bir puan aldık.

Bunun yanı sıra yurtdışında artık kullanımı normal hale gelmiş ama ülkemizde kullanım alanı sınırlı olan gerçek B sınıfı, FM sertifikalı, Microban (Antimikrobiyel) katkılı ürünlerin ülkemizde üretimiyle ilgili yatırımları yaptık ve 2018 yılı başı itibariyle bu ürünlerden talep eden müşterilerimize cevabı Türkiye fabrikası olarak verebileceğiz.

Ticari açıdan ise satış hedeflerimizi tutturmamıza rağmen 2017, döviz kuru ve bunun yanında hammaddelerdeki fiyat artışlarının olumsuz etkisini gördüğümüz bir yıl oldu. 2018 yılında bu olumsuzlukların hiç olmazsa bir kısmını telafi etmek için iş ortaklarımızla birlikte çaba göstereceğiz.

Yalıtım: ErP Yönetmeliği ülkemizde 21 Nisan 2018 tarihinde yürürlüğe girecek... Armacell ürünlerini bu çerçevede değerlendirebilir misiniz?

Ilgaz Dalkılıç: Ürettiğimiz ürünün kendisi zaten en başta enerji korunumu amacıyla kullanıldığı için bu yönetmeliğe uygun ürünler olduğunu açık ve net bir şekilde ifade edebilirim. Sonuçta ürünümüz ısı yalıtımı sağlayan bir ürün. Armacell olarak tüm dünyada ve ülkemizde, bütün bölümlerimizde başlatmış olduğumuz World-Class Armacell Mindset (kısaca WAM diye tabir ediyoruz), yani kısaca her konuda mükemmellik hedefimiz, bu yönetmeliği beklememizi gerektiren bir durum olarak gözükmüyor bizim için. Bu konuda teknik bilgilerimizi sürekli paylaşarak farkındalık yaratacağız. Sektördeki diğer üretici firmaların da buna katkısı şüphesiz çok büyük fayda sağlayacak.

Yalıtım: 2018 yılı hazırlıklarınız hakkında bilgi verir misiniz? Beklentileriniz ve hedefleriniz neler?

Ilgaz Dalkılıç: 2018 yılı için Türkiye’de ürettiğimiz yeni ürünümüz olan Armaflex şimdiden hazır. Sürdürülebilirlik açısından haksız rekabetle mücadelemizde ilk adımları bu ürünle birlikte atmaya başlayacağımız bir yıl olacak. 

Eğitimle ilgili çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Sektörümüzde güvenilir, sorulan tüm teknik sorulara cevap verebilir, dünyadaki yeniliklere hakim bir şekilde, ulusal ve uluslararası ekibimizle müşterilerimizin ve sektörümüzün hizmetinde olacağız. Önümüzdeki yıl bu yıla göre cirosal anlamda yüzde 20 oranında büyümeyi hedefliyoruz ve bu hedef için de bütün planlarımızı yapmış bulunuyoruz.

2018 yılı, CRM uygulamasının satış ve pazarlama ekibimiz tarafından yoğun kullanılacağı ve böylelikle pazar, müşterilerimiz, bizim hareketlerimiz hakkında daha ölçülebilir verilere ulaşacağımız bir yıl olacak. Sonuçlarının değerlendirmesiyle iş ortaklarımıza daha doğru ve ortak hedefe yönelik hizmet verebileceğiz. Satış ve pazarlama tarafında dünya standartlarında hizmet vermek için bu gerekli. Tabii ki bu çalışmalarımız 2018 yılı içinde en az bir adet olmak üzere uluslararası WAM (WorldClass Armacell Mindset) denetim ekibi tarafından denetlenecek ve puanlanacağız.

Üretim konusunda ise 2019 yılı içinde ilk hedef seviyemiz olan Bronz seviyeye ulaşmak için 2018 yılında da çalışmalarımız devam edecek, uluslararası iki denetim geçireceğiz. Tabii ki hedefimiz dünya standartlarındaki üretim kalite seviyelerinin en üstüne ulaşıp, iş ortaklarımıza ve dolayısıyla pazara bu seviyede hizmet vermek.


 


İlginizi çekebilir...

SUDER Başkanı Erdal Bozok ve Başkan Yardımcısı Semagül Köprülü: 'Su Yalıtımı Yönetmeliği ile Yapıların Standartları Yükselecek'

SUDER Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bozok ve Başkan Yardımcısı Semagül Köprülü ile derneğin gündemini ve Su Yalıtımı Yönetmeliği'ni konuştuk....
7 Aralık 2018 Cuma / 14:40

Şişecam Düzcam Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ebru Şapoğlu: "Şişecam Düzcam İnovatif Çözümlere Öncelik Veriyor"

Şişecam Topluluğu'nun düzcam alanında faaliyet gösteren şirketi Şişecam Düzcam, 'güçlü markaları ile hızlı büyüyen ve yenilikçi çözümler sunan...
8 Kasım 2018 Perşembe / 10:42

Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun: "Sürdürülebilir ve Karlı Büyüme Stratejimizi Devam Ettiriyoruz"

Türkiye'de 28 yıldır faaliyet gösteren İsviçre merkezli Sika, bu yıl içerisinde Türkiye'deki üst yönetiminde değişiklikler yaptı....
8 Kasım 2018 Perşembe / 10:39

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 19.12.2018 / 07:14:36 | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.