E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ÇUKUROVA YALITIM
PANELSAN
EMÜLZER
ERYAP GRUP
MAPEI
ALFOR
KNAUF
MARDAV

YSBÖ 2018'de Adaylık Süreci Başladı

YSBÖ 2018'de Adaylık Süreci Başladı

5 Kasım 2018 Pazartesi / 14:21 | YSBÖ 2018
176. Sayı (Kasım 2018)

Bu yıl 16.’sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde adaylık süreci başladı.

Yalıtım Dergisi olarak 16 .’sını düzenlediğimiz Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde adaylık süreci başladı. 2018 yılı içerisinde piyasaya sürülen ve fark yaratan başarılı ürün, firma ve kurumların ödüllendirileceği organizasyon, ilkbaharda düzenlenecek ödül töreniyle son bulacak.

16.’sı düzenlenen organizasyonda bu yıl da birçok firma, yatırımları ve ürünleriyle yer alacak. “Yılın Yatırımı”, “Yılın Isı Yalıtım Ürünü”, “Yılın Su Yalıtım Ürünü”, “Yılın Ses Yalıtım Ürünü” ve “Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü” kategorilerinin bulunduğu yalıtım sektörünün en prestijli ve heyecan verici organizasyonu olan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, Yalıtım Dergisi okurları ve Seçici Kurul’un yapacağı oylama ile sahiplerini bulacak. “Yılın Profesyoneli” ve “Yalıtım Bilincine Katkı Özel Ödülü” ise organizasyon komitesi tarafından belirlenecek.

NASIL ADAY OLUNUYOR?..
Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2018’e aday olmak ve aday önermek için öncelikle www.yalitim.net sitesinde yer alan Aday Önerme Formu’nun 31 Ocak 2019 tarihine kadar doldurulması gerekiyor.

*** ADAY ÖNERME FORMU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ ***

YILIN YATIRIMI
Yalıtım sektöründe 2018 yılı içerisinde yatırımını tamamlamış, üretime geçmiş, üretim tesisi kuran ve/veya mevcut tesisindeki büyütme-geliştirme yatırımını tamamlamış firmalar, kendileri aday olabilecekleri gibi önerilerek de adaylık kazanabiliyorlar.

Adaylarda
- Yatırımın Türkiye sınırları içerisinde yapılmış, 2018 yılında tamamlanmış ve üretime geçmiş olması
- Isı, su, ses ve yangın yalıtımı konularından birinde üretim yapılıyor olması
- Söz konusu tesisin açık-kapalı alanı, yatırım değeri, yarattığı istihdam, yıllık üretim miktarı, kullandığı teknoloji gibi parametrelerin sunulmuş olması koşulları aranıyor.

YILIN YENİ ÜRÜNÜ (ISI, SU, SES VE YANGIN)
2018 yılı içerisinde piyasaya sürülmüş “Isı”, “Su”, “Ses” ve “Yangın” yalıtımı ürünlerinden her konu için bir ürün, üretici ve/veya ithalatçısının başvurusu veya okuyucularımız tarafından önerilmeleri ile adaylık kazanabiliyor.

Aday Ürünlerde
- 2018 yılı içerisinde pazara sunulmuş olması (1 Ocak 2018-31 Aralık 2018 tarihleri arasında)
- Ürünün uluslararası ürün kalite belgelerine sahip olması veya en az TSE standartlarına uyumlu olduğunun belgelenmiş olması koşulları aranıyor.

“YILIN PROFESYONELİ” VE “YALITIM BİLİNCİNE KATKI ÖZEL ÖDÜLÜ”
“Yılın Profesyoneli” ve “Yalıtım Bilincine Katkı Özel Ödülü”, Yalıtım Dergisi Yazı İşleri kadrosu ile B2B Medya Editörler Kurulu üyelerinden oluşturulan Organizasyon Komitesi tarafından, yalıtım bilincinin artırılmasına katkıda bulunmuş; firmasının veya sektörün gelişimine yönelik yaptığı çalışmalarla kabul görmüş kişi, kurum veya kuruluşa verilecek.

YSBÖ’DE SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?..
1. Ödül adayları, başvurularını 31 Ocak 2019 tarihine kadar Yalıtım Dergisi’ne ulaştıracaklar. Adaylıkları, organizasyon komitesinin değerlendirmesi sonucu kesinlik kazanacak.
2. Derginin şubat sayısında tüm adayların yer aldığı oy verme formu yayınlanacak. Yalıtım Dergisi okurları dergide ve oluşturulacak internet sitesinde yer alan oy verme formu ile mart ayı sonuna kadar oylarını kullanabilecekler.
3. Okur oylaması sonuçları kayda alınacak. 2019 yılının nisan ayında toplanacak sektörün önde gelen firmalarının temsilcilerinden ve akademisyenlerden oluşturulan Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri Seçici Kurulu, okur oylarını değerlendirecek ve ödül sahiplerini belirlemek için oylama yapacak. Oylamada, Seçici Kurul’un oyları yüzde 70, okur oyları ise yüzde 30 oranında etkili olacak. 

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2018’nin ödülleri sahiplerine ilkbaharda düzenlenecek törende sunulacak.