E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin Finali, 25 Aralık'ta İstanbul'da

Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri'nin Finali, 25 Aralık'ta İstanbul'da

12 Aralık 2018 Çarşamba / 13:21 | HABERLER63 kez okundu

İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), "Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri"nin sekizincisini, İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliği ile İstanbul’da gerçekleştiriyor. İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hacı Mehmet Güner ile İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen’in açılış konuşmasını yapacağı, Ekonomist Mahfi Eğilmez’in ekonomiyi ve sektörü değerlendireceği zirveye; kamu ve sektör temsilcileri ile alanında uzman isimler konuşmacı olarak katılacak.

Filli Boya/Capatect partnerliğinde, Baumit, Bonus, İzocam, Kalekim, MegaBoard, Ravaber, Şişecam, Terrawool ve Weber sponsorluğunda, 25 Aralık Salı günü Elite World Asia Küçükyalı’da düzenlenecek seminerde; öğretim üyeleri, mimar, mühendis ve STK temsilcileri gibi sektörün tüm bileşenleri ve tarafları bir araya gelecek.

Sektörün çatı örgütü olarak, yalıtım bilincini ülkenin dört bir yanında yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirten İZODER Başkanı Levent Pelesen, “Ekim 2017’de İzmir’den başlayıp, 2018 yılı boyunca Ankara, Adana, Kayseri, Elazığ, Trabzon ve Antalya’da düzenlediğimiz "Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri" dizisiyle; ülkemiz için stratejik öneme sahip bir konuda önemli farkındalık yarattığımıza inanıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz seminerlerin gördüğü yoğun ilgi, Anadolu’ya açılma stratejisinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Toplumun yalıtım konusunda doğru bilgilere sahip olması çok önemli çünkü binalarımızı yalıtım uygulamalarının tümüyle donatmamız halinde güvenli, sağlıklı ve konforlu yaşam alanlarına sahip olabiliriz.” dedi.

Ekonomist, Yazar Mahfi Eğilmez’in konuşmacı olarak katılacağı, ülke ekonomisi ve sektöre yönelik öngörülerini paylaşacağı zirvenin moderatörlüğünü; Mimar, Gazeteci, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer yapacak. Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer’in "Enerji Verimliliği Çerçevesinden Akıllı Binalar: Yeterince Akıllı mı?" başlıklı sunumuyla devam edecek zirvede, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Enerji Verimliliği ve Tesisat Daire Başkan Vekili Murat Bayram, Ekonomi ve Strateji Danışmanı Can Gürlesel ve İZODER Isı Yalıtımı Komisyonu Başkanı Kürşad Sakarya, "Tasarruf Odaklı Ülke Ekonomisinde Isı Yalıtımı" konusunu ele alacak.

İZODER Genel Sekreteri Timur Diz, "Yangın Güvenliği ve Cephe Yangınları" başlıklı sunumuyla, özellikle dış cephe yangınları ile ilgili hataları ve merak edilen tüm detayları paylaşacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Standart ve Uyumlaştırma Şube Müdürü Nuran Danışman, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurgün Tamer Bayazıt ve İZODER Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Dikmen’in katılacağı ikinci oturumda, "Ses Yalıtımı: Ses Yalıtımı Yönetmeliği, Gürültünün Önlenmesi" ile ilgili son gelişmeler değerlendirilecek.

"Su Yalıtımı ve Yapı Güvenliği, Su Yalıtımı Mevzuatları ve Uygulamalar" konusu ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Standart ve Uyumlaştırma Şube Müdürü Nuran Danışman, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çiğdem Tekin ve İZODER Su Yalıtımı Komisyonu BaÈ™kan Yardımcısı Jozef Bonfil tarafından ele alınacak.

İZODER’den, eğitime katkıda bulunan üyelerine takdir plaketi
Zirvede ayrıca İZODER, 25. kuruluş yılı dolayısıyla hayata geçirdiği Sosyal Sorumluluk Projesi’ne katkıda bulunan üyelerini takdir belgesiyle onurlandıracak. İZODER, birinci sosyal sorumluluk projesi "Okul Yenileme" ile üyelerinin kendi bölgelerinde tespit ettikleri okulların yalıtımlarını yaptı. İkinci projesinde ise Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla başlattığı "25. Yıl Eğitim Bursu" ile lise öğrencilerine destek oldu.


 


İlginizi çekebilir...

VERİMDER: 'Yanlış Malzemeyle Doğru Yalıtım Yapılamaz'

Enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda Türkiye'nin dört bir yanında bilinçlendirme seferberliği yürüten Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği-VE...
10 Haziran 2019 Pazartesi / 10:51

Kendinden Renkli Malzemelerin Üretimine Başladık

Tepe Betopan Yapı Malzemeleri Genel Müdürü A. Münir İsker...
10 Haziran 2019 Pazartesi / 10:48

Assan Alüminyum'un Fabrikası Galeriye Dönüştü

Assan Alüminyum sanatı ve genç sanatçıları destekleme vizyonu doğrultusunda, Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin hazırladığı ...
10 Haziran 2019 Pazartesi / 10:48

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.