E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
iFLOOR
ODE YALITIM

ODE, Yeni Ses Yalıtım Ürünü Evomineral'i Satışa Sundu

ODE, Yeni Ses Yalıtım Ürünü Evomineral'i Satışa Sundu

28 Şubat 2020 | HABERLER1.594 kez okundu

Yalıtımda dünya markası olma hedefiyle yatırımlarını sürdüren ODE, yeni ses yalıtım ürünü Evomineral’i satışa sundu. Ara bölme duvarlarda ses yalıtımı ile iki duvar arası ses geçişlerini önleyen Evomineral, yüksek ses yutma performansının yanında düşük ısı iletkenlik katsayısı ile yüksek ısı yalıtımı sağlıyor ve A1 sınıfı yanmaz malzeme olma özelliği ile yangın yalıtımında da üstün performans sergiliyor. Evomineral, esnekliği ve yumuşaklığıyla kolay uygulanıyor, projelere verimli çözümler sunarken yaşam alanlarının sessiz, konforlu ve huzurlu olmasını sağlıyor. EPD Belgeli olan Evomineral’ in LEED, BREEAM ve DGNB gibi birçok yeşil bina değerlendirme ve sertifika sistemine puan kazandırdığını vurgulayan ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, “Ar-Ge gücümüz sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi olan ODE Yalıtım, yeni yalıtım ürünü Evomineral’i piyasaya çıkardı. Ara bölme duvarlarda ses yalıtımı ile iki duvar arası ses geçişlerini önleyen Evomineral, yüksek ses yutma performansı sunuyor.
ODE’nin ses yalıtım pazarında rekabete yeni bir boyut getirecek ürünü, ses yalıtımının yanı sıra düşük ısı iletkenlik katsayısı ile yüksek ısı yalıtımı avantajı sunuyor. Evomineral, A1 sınıfı yanmaz özelliğine sahip. Ürün, esnekliği ve yumuşaklığıyla kolay uygulanıyor ve işçilik süresini düşürüyor. Doğal içeriği, tozumayan ve kaşındırmayan yapısı ile usta dostu olarak tanımlanıyor. ODE Evomineral Ara Bölme Levha, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olmadığını, almış olduğu EUCEB Belgesi ile tescilliyor.
Evomineral Ara Bölme Levha, en fazla tercih edilen 5 cm kalınlıktaki tipi ile yüksek ses yutma katsayısı sayesinde (500 Hz’ de (α)= 0,79) bölme duvarlı oluşturulmuş sistemde 40,1 dB’lik ses azaltım değeri sunuyor. ODE Yalıtım’ın özel üretim teknolojisi ile ürettiği yeni mineral yün Evomineral, projelere verimli çözümler sunarken yaşam alanlarının sessiz, konforlu ve huzurlu olmasını sağlıyor.

Ceylin Akdemir: “Yeni ürünümüz Evomineral, birçok yeşil bina değerlendirme ve sertifika sistemine puan kazandırıyor”

EPD Belgeli olan Evomineral’in LEED, BREEAM ve DGNB gibi birçok yeşil bina değerlendirme ve sertifika sistemine puan kazandırdığını vurgulayan ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir şöyle konuştu: “Binalarda ses yalıtımı gürültü kontrolünün önemli bir aracı. Sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşturabilmek amacıyla gerekli olan ses yalıtımı Türkiye’de 01.06.2018 tarihi ile yürürlüğe giren ’Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik’ ile de zorunlu hale geldi. ODE Yalıtım olarak hem şehirleşmenin hem de yönetmeliklerin zorunlu hale getirdiği ses yalıtımı konusunda müşterilerimizin en üst kalitede ürünlere ulaşabilmesini sağlamak için çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. ODE Yalıtım’ın üstün Ar-Ge gücü ile geliştirilen Evomineral’i ses yalıtımında kaliteli ve uygun çözümler arayan müşterilerimize sunuyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.” 


 


İlginizi çekebilir...

Bostik 2 Ay İçinde 30 İlde Eğitim Gerçekleştirdi

Bostik Türkiye İş Geliştirme Takımı, "bayi-uygulayıcı-son tüketici" eğitim programını, 30 ilde gerçekleştirerek bir ilke imza attı....
1 Nisan 2020

Yapı Sektörü Sürdürülebilir Büyüme Yolunda

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı '' Turkeybuild İstanbul ...
30 Mart 2020

ODE Prestijli Projelerin Tercihi Olmaya Devam Ediyor

Yalıtım sektöründe global bir marka olma hedefiyle faaliyet gösteren ODE Yalıtım, bu kapsamda Türkiye'de olduğu gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde ...
23 Mart 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.