E-Dergi Oku 
İNNOV

Kalekim Türkiye 2019 Mükemmellik Ödülü Aldı

Kalekim Türkiye 2019 Mükemmellik Ödülü Aldı

29 Kasım 2019 | HABERLER2.038 kez okundu

Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında gösterilen 2019 Türkiye Mükemmellik Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından bu yıl 'Çözüm Özünde' temasıyla düzenlenen 28. Kalite Kongresi’nde, yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim, 2019 Türkiye Mükemmellik Ödülü'nü alarak sektörde bir ilke imza attı. Müşterilere değer katma ve sürdürülebilir bir gelecek yaratma kavramlarını temel alan yaklaşımıyla Kalekim Usta Kulübü, ödülün alınmasında öne çıkan uygulama oldu.

Şirket olarak, en mükemmeli üretme ve sunma hedefiyle çalıştıklarını belirten Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu, “Yarım asra yaklaşan tecrübe ve bilgi birikimimizle sektörümüzde rol model konumdayız. Tüm faaliyetlerimizde ‘Daima En İyi’ olmak için kalite yönetimimizi sürekli geliştirerek, sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz. Bu ödül de bizim için yıllardır süregelen ‘Daima daha iyi’ mottomuzun bir sonucu ve Kalekim Ailesi olarak ne kadar doğru işler yaptığımızı da gösteriyor” dedi.

KalDer tarafından Türkiye’nin en mükemmelerinin belirlendiği 2019 Türkiye Mükemmelik Ödülleri sahiplerini buldu. Kurulduğu günden bu yana yapı kimyasalları sektörüne liderlik yapan Kalekim, bu yıl 'Çözüm Özünde' temasıyla gerçekleştirilen 28. Kalite Kongresi’nde, 2019 Türkiye Mükemmellik Ödülü’nün sahibi oldu.

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay ile üst yönetimden isimlerin de katıldığı ödül törenine, Kalekim yaklaşık yüz kişilik bir ekiple çıkarma yaptı. Ödül töreninde konuşan Timur Karaoğlu, kısa süre önce Kaleseramik koltuğuna oturan, Kalekim’in eski Genel Müdürü Altuğ Akbaş’ı da bu sürecin asıl mimarı diyerek sahneye davet etti. Akbaş, “Mensubu olmaktan, ekip arkadaşı olmaktan, her zaman gurur duyduğum bir ailedeyim. İnanın, Kalekim bu ödülü almak için işini iyi yapmadı. İşini iyi yaptığı için bu ödülü aldı” diye konuştu.

Kalekim’in kalite yaklaşımını değerlendiren Timur Karaoğlu, “Müşteri odaklı ve sürekli kendini geliştiren bir bakış açısıyla içinde olduğumuz çağın getirdiği değişimi her zaman yakından izledik. 2009’dan bu yana değişimi etkin bir şekilde gözlemlemek, yapılacakları belirlemek, uygulamaya almak ve mevcut projeleri daha etkin yönetmek için yeni bir yol haritasıyla belirledik. Bu çerçevede çalışmalarımızı, tüm çalışanlarımızın da aktif katılımıyla bütünsel bir çerçevede yürütmeye başladık. Tüm bu çalışmaların ana çerçevesini ve omurgasını oluşturmada ise EFQM Mükemmellik Modeli’ni yönetim modeli olarak benimsedik. Çalışmalarımızın uzman bir bakış açısıyla değerlendirilmesi için de 2010 yılında KalDer dış değerlendirme sürecinden geçtik” şeklinde konuştu.

“Mükemmelliğe gönül verdik”
Özdeğerlendirme projeleriyle çalışmalarının etkinliğini geliştirmeye devam ettiklerini vurgulayan Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu, şunları söyledi: “EFQM Mükemmellik Modeli ile birlikte, bütünsel bir bakış açısı elde ettik. Faaliyet, yaklaşım ve iyileştirmeleri tek bir çerçeve içinde yönetmeye başladık. 46 yıllık bilgi ve tecrübe birikimimizle sektörümüzde rol model konumdayız. Bu anlamda faaliyetlerimizin her adımında mükemmelliğe gönül verdik. Şimdi ise tüm bu çalışmalarımızın Mükemmelik Ödülü’ne layık görülmesi bizim için büyük bir gurur. Bu ödül, yıllar boyunca yürüttüğümüz yönetim anlayışı ve her faaliyetimizde özenle uyguladığımız “Daima En İyi” ilkemizin taçlandırılmasıdır. Her bir çalışanımızın bu süreçte çok büyük katkısı var. Bu mükemmellik yolculuğunda tüm ekip arkadaşlarıma ve bize her zaman güvenen iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum."

 


 


İlginizi çekebilir...

İzocam, Dijital Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

zocam, gelişen teknolojiyle birlikte, iş yapış biçimlerinde çağın gerektirdiği değişimi gerçekleştirmek amacıyla dijitalleşme yatırımlarını sürdürüyor...
20 Temmuz 2020

İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Endekslere 'V' Diyerek Çıkışa Geçti

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Haziran ayı sonuçlarına göre Covid-19 salgınının olumsuz etkilerinin şim...
20 Temmuz 2020

ASAŞ, AB Fon Destekli Projelerde Yer Almaya Devam Ediyor

ASAŞ, enerji yoğun endüstrilerde proseslerin iyileştirilmesiyle enerji verimliliği elde edilmesi, ekipman ömrünün arttırılması ve karbondioksit emisyo...
9 Temmuz 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.