E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ERYAP GRUP
KNAUF
PANELSAN
MAPEI
EMÜLZER
MARDAV
ALFOR
ÇUKUROVA YALITIM

Stoper Yapı İşletme Direktörü Eray Doğan: 'Stoper 10 Yılda Global Oyuncu Oldu'

Stoper Yapı İşletme Direktörü Eray Doğan: 'Stoper 10 Yılda Global Oyuncu Oldu'

8 Aralık 2017 Cuma / 10:23 | RÖPORTAJ
165. Sayı (Aralık 2017)

2000 yılında Stoper Yapı’nın kardeş firması Mardav’da Lojistik Sorumlusu olarak göreve başlayan, ardından Satış Mühendisi ve İş Geliştirme&Üretim Yöneticiliği pozisyonlarında çalışan, son olarak da Mardav’ın Isı Yalıtım Grubunda Birim Direktörlüğü görevini yürüten Eray Doğan, eylül ayında Stoper’in İşletme Direktörlüğü pozisyonuna getirildi.

Biz de bugünlerde şirketin ticari ve üretim faaliyetlerini yöneten Doğan’dan Stoper Yapı’daki son gelişmeler hakkında bilgi aldık. Doğan, Stoper Yapı ile ilgili şu bilgileri verdi:

Membran konusunda global bir oyuncu olduk

“Stoper Yapı 10 yılda çok ciddi yol kat etti ve membran konusunda global bir oyuncu oldu.

Malzemelerimiz 40 ülkede tercih ediliyor; bu ülkelerin iklimleri de birbirlerinden çok farklı. Türkiye’de ilk akredite laboratuvarımız ile dünyaya teknik özellikleri birbirinden çok farklı ürünler üretebiliyoruz. Bu da bize kısa zamanda çok büyük tecrübeler kazandırdı. Stoper inovasyon konusunda birçok ilke imza attı. Cool Stoper ürünü ile serin çatılar, Solar Stoper ile enerji üretimi yapan çatılar, son olarak da Stoper Proof malzemelerini piyasaya sunduk. Stoper Proof çift taşıyıcılı tek kat uygulama ile koruma betonuna ihtiyaç duymadan temel altı su yalıtımını sağlayan bitümlü bir membran. Artık inşaat sektörü bu tip ekonomik ve hızlı uygulama sağlayan teknolojik ürünleri tercih ediyor. Biz de araştırmalarımızı bu tip ürünlerin geliştirilmesinde yoğunlaştırıyoruz”.

Yeni hattımızla kapasitemiz artacak

“2017 yılında 2. hat yatırım kararı aldık. Yeni hattımızın 2018 yılının son çeyreğinde üretime başlamasını planlıyoruz. 2. hattımız devreye girdiğinde kapasitemizi yaklaşık 30 milyon metrekarelik bir üretim kapasitesine ulaştırmayı hedefliyoruz”.

Aranılan bir markayız

“Sektörde mega projelere verdiğimiz kaliteli ürünlerimiz ve bayilerimizin verdiği hizmet ile bu tip projelerin tercihi olmaya devam ediyoruz. Geçmiş yıllarda Cumhurbaşkanlığı Külliye’si, Yavuz Sultan Selim Köprüsü Kuzey Marmara Otoyolu, 3.Havalimanı’nda sağladığımız güven bu sene Şehir Hastaneleri inşaatları, Hızlı Tren viyadük inşaatları gibi mega projelerle devam ediyor. Aslında mega projeler gözönünde olduğu için buralara yapmış olduğumuz satışlar dikkat çekiyor, biz bunun yanında ustaların da irili ufaklı projelerinde aranılan bir markayız. Önümüzdeki dönemde yeni ürünlerimizin sektöre tanıtımını daha yoğun bir şekilde yapıyor olacağız”.

Yeni malzemeler piyasaya sunuyoruz

“İhracat pazarı bize farklı ülkelerde farklı ihtiyaçlara yönelik kullanılan ürünler geliştirmemizde faydalı oluyor. Bizde buradan kazandığımız tecrübeleri iç piyasada kullanabilir miyiz onları araştırıyoruz ve yeni malzemeler piyasaya sunuyoruz”.


 


İlginizi çekebilir...

Şişecam Düzcam Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ebru Şapoğlu: "Şişecam Düzcam İnovatif Çözümlere Öncelik Veriyor"

Şişecam Topluluğu'nun düzcam alanında faaliyet gösteren şirketi Şişecam Düzcam, 'güçlü markaları ile hızlı büyüyen ve yenilikçi çözümler sunan...
8 Kasım 2018 Perşembe / 10:42

Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun: "Sürdürülebilir ve Karlı Büyüme Stratejimizi Devam Ettiriyoruz"

Türkiye'de 28 yıldır faaliyet gösteren İsviçre merkezli Sika, bu yıl içerisinde Türkiye'deki üst yönetiminde değişiklikler yaptı....
8 Kasım 2018 Perşembe / 10:39

Anadolu Motor Satış Yöneticisi Alper Eron: "Anpa Yalıtım, Nanoteknolojik Yalıtım Ürünleriyle Enerji Tasarrufunu Artırıyor"

Motor üretim ve satış şirketi Anadolu Motor, Anpa Yalıtım markasıyla yalıtım sektörüne de giriş yaptı....
9 Ekim 2018 Salı / 16:32