E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALFOR
PANELSAN
ÇUKUROVA YALITIM
EMÜLZER

Ravago'dan Türkiye'ye 3,5 Milyon Dolarlık Ar-Ge Merkezi Yatırımı

Ravago'dan Türkiye'ye 3,5 Milyon Dolarlık Ar-Ge Merkezi Yatırımı

8 Aralık 2017 Cuma / 15:17 | HABERLER
165. Sayı (Aralık 2017)
275 kez okundu

Belçika merkezli petrokimya şirketi Ravago, bölgedeki üretim üssü olarak seçtiği Türkiye’de yatırımlarına devam ediyor. Tüm dünyaya know-how ihraç edecek olan Ar-Ge merkezi, grubun 30 tesisi içinde stratejik bir öneme sahip olacak. Merkez, otomotivden tekstile birçok sanayi için nitelikli ve inovatif hammadde geliştirecek.

Kocaeli Organize Sanayi Bölgesi içinde, 4 bin metrekare alan üzerine yer alan Ar-Ge merkezi, 3,5 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirildi. Merkezin açılışında konuşan ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Ravago Petrokimya Ar-Ge Genel Müdürü Leonardo Bellomo, “Amerika, Çin ve Rusya gibi teknoloji devi ülkeler için inovasyon üssü olarak faaliyet gösterecek olan ve petrokimya sektöründeki birçok alt dalı biraraya getiren Ar-Ge merkezimiz, bu özelliği ile bir ilki gerçekleştiriyor. Merkezde 30’dan fazla uzman görev alacak. Beyin takımımız ise 20 Türk mühendisten oluşuyor. 20 Türk mühendisimizin çalışmaları sayesinde tüm dünyaya bilgi ve deneyimlerimizi ihraç edeceğiz. Haziran ayında faaliyete geçen merkezimizde 5 aylık sürede 5 farklı proje üretildi. Bu projelerden 2 tanesi TÜBİTAK tarafından kabul edilirken, diğer 3 proje için görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

Grubun ve Ravago Türkiye’nin yeni yatırım çalışmalarını ve hedeflerini anlatan Ravago Türkiye ve Ortadoğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turhan Onur ise, “Ravago Türkiye’nin başarısının ve büyümesinin altında yatan en önemli neden; kurulduğu günden bu yana tüm kazancını yeni yatırımlar için kullanmış olması. Ravago Türkiye şu anda 3 üretim tesisi ile 280 bin tonluk üretim kapasitesine sahip. 2018 yılında EPS, taş yünü ve mühendis plastiklerinde kapasite artırımına gideceğiz. Önümüzdeki dönemde RPU kapasite artırımı ve modernizasyonu için İzmir Aliağa bölgesinde 38 milyon euroluk yatırımla full otomasyonlu bir üretim tesisini bitiriyoruz. Yakın vadede ise Doğu Anadolu Bölgesi’nde taşyünü üretim tesisi açmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.


 

İlginizi çekebilir...

Gebze Doğa Hastanesi, BTM Ürünlerini Tercih Etti

Gebze Doğa Hastanesi su yalıtımında, BTM'nin BituProof Temel Bohçalama Sistemi'ni tercih etti....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 15:14

Şişecam, İtalya'da İkinci Düzcam Üretim Tesisini Satın Aldı

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu, İtalya'daki Sangalli Vetro Manfredonia tesisinin satın alım sürecini tamamladı....
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:59

Lübnan'ın Yükselen Projelerinin Yalıtımına ODE İmzası

Türkiye'nin yalıtımda yüzde 100 yerli kuruluşu olan ODE Yalıtım, Lübnan'da ekonomik ve sosyal yaşamı dönüştürecek projelerde yer alarak, ülked...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 14:55