E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALFOR
PANELSAN
EMÜLZER
ÇUKUROVA YALITIM

Orhan Turan : 'Su Yalıtımı Yönetmeliği, Yalıtım Pazarını Olumlu Etkileyecek'

Orhan Turan : 'Su Yalıtımı Yönetmeliği, Yalıtım Pazarını Olumlu Etkileyecek'

8 Aralık 2017 Cuma / 15:09 | HABERLER
165. Sayı (Aralık 2017)
196 kez okundu

Yalıtım sektörünün yüzde 100 yerli sermayeli  kuruluşu Ode Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği’ni değerlendirdi. Turan: “Yalıtım ısı, ses, su ve yangın yalıtımı olarak entegre bir sistemdir.

Diğer yalıtım türleri için yönetmelikler vardı, su yalıtımı yönetmeliğinin de yürürlüğe girmesi ile bu zincir tamamlanmış oldu. Türkiye artık daha ideal, daha konforlu ve daha az enerji tüketen yapılara doğru gidiyor. Su yalıtımında kullanılan malzemenin kalitesi de büyük önem taşıyor. Su yalıtımının zorunlu hale gelmesiyle su yalıtımı ürünleri konusunda bilincin artacağına ve bunun da yalıtım pazarını pozitif etkileyeceğine inanıyoruz. ODE olarak Eskişehir fabrikamızın devreye girmesiyle 32 milyon metrekareye çıkan membran üretim kapasitemizle su yalıtımında Türkiye’nin lider şirketi olacağız” dedi.

Turan, “Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği” ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; atılan adımları son derece olumlu bulduğunu belirterek, su yalıtımı konusundaki bilinci artırmak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Su yalıtımının özellikle deprem bölgelerindeki yapılaşmada koruyucu etkisi olduğunu belirten Turan; “Su yalıtımı olmayan binalar 10 yılda taşıma kapasitesinin yüzde 66’sını kaybediyor. 1999 depreminde de hasar gören binaların yüzde 64’ünde temel sorunun korozyon olduğu tespit edilmişti. Deprem bölgesinde ve mevcut yapılarının yüzde 85’inde su yalıtımı bulunmayan bir ülke olarak su yalıtımı konusunda daha fazla bilinçlenmeye ihtiyacımız var. Tüm bu verilerden yola çıkarak su yalıtımının ana malzemesi membran üretimine ağırlık verme kararı aldık. Bu nedenle de Eskişehir’de yaptığımız tesis yatırımının ilk fazını membran olarak planladık” şeklinde konuştu.


 

İlginizi çekebilir...

Şişecam Düzcam EPD Belgesi Aldı

Şişecam Düzcam, sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda çevreye duyarlı, yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor....
11 Haziran 2018 Pazartesi / 16:30

Kubbe Çapı En Büyük Caminin Temelleri BTM Ürünlerine Emanet

İzmir'de yapılan ve Türkiye'nin en büyük kubbeli camisi olacak olan İzmir Ulu Cami projesinin temel ve kazık başı dönüşlerinde BTM Plastobit s...
11 Haziran 2018 Pazartesi / 16:08

Betek, Türkiye'nin En Beğenilen Boya Şirketi Seçildi

Capital Dergisi tarafından bu yıl 17.'si düzenlenen Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri 2017 Ödülleri sahiplerini buldu....
11 Haziran 2018 Pazartesi / 16:02