E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
BTM
ARMACELL
BLOKSAN
MOLÜMER
BAU 2019
ODE YALITIM
TUNÇMAN PLAST

Orhan Turan : 'Su Yalıtımı Yönetmeliği, Yalıtım Pazarını Olumlu Etkileyecek'

Orhan Turan : 'Su Yalıtımı Yönetmeliği, Yalıtım Pazarını Olumlu Etkileyecek'

8 Aralık 2017 Cuma / 15:09 | HABERLER
165. Sayı (Aralık 2017)
5 kez okundu

Yalıtım sektörünün yüzde 100 yerli sermayeli  kuruluşu Ode Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği’ni değerlendirdi. Turan: “Yalıtım ısı, ses, su ve yangın yalıtımı olarak entegre bir sistemdir.

Diğer yalıtım türleri için yönetmelikler vardı, su yalıtımı yönetmeliğinin de yürürlüğe girmesi ile bu zincir tamamlanmış oldu. Türkiye artık daha ideal, daha konforlu ve daha az enerji tüketen yapılara doğru gidiyor. Su yalıtımında kullanılan malzemenin kalitesi de büyük önem taşıyor. Su yalıtımının zorunlu hale gelmesiyle su yalıtımı ürünleri konusunda bilincin artacağına ve bunun da yalıtım pazarını pozitif etkileyeceğine inanıyoruz. ODE olarak Eskişehir fabrikamızın devreye girmesiyle 32 milyon metrekareye çıkan membran üretim kapasitemizle su yalıtımında Türkiye’nin lider şirketi olacağız” dedi.

Turan, “Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği” ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; atılan adımları son derece olumlu bulduğunu belirterek, su yalıtımı konusundaki bilinci artırmak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Su yalıtımının özellikle deprem bölgelerindeki yapılaşmada koruyucu etkisi olduğunu belirten Turan; “Su yalıtımı olmayan binalar 10 yılda taşıma kapasitesinin yüzde 66’sını kaybediyor. 1999 depreminde de hasar gören binaların yüzde 64’ünde temel sorunun korozyon olduğu tespit edilmişti. Deprem bölgesinde ve mevcut yapılarının yüzde 85’inde su yalıtımı bulunmayan bir ülke olarak su yalıtımı konusunda daha fazla bilinçlenmeye ihtiyacımız var. Tüm bu verilerden yola çıkarak su yalıtımının ana malzemesi membran üretimine ağırlık verme kararı aldık. Bu nedenle de Eskişehir’de yaptığımız tesis yatırımının ilk fazını membran olarak planladık” şeklinde konuştu.


 


İlginizi çekebilir...

Küresel Isınmaya Karşı, Enerjiyi Evlerimize Hapsetmeliyiz

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından düzenlenen 10. Küresel Isınma Kurultayı, 22 Kasım Perşembe günü İstanbul Sanayi Odası'nda gerçekleşt...
7 Aralık 2018 Cuma / 14:18

Ravago Bina Sistemleri Türkiye'de Büyümeye Devam Ediyor

Ravago Grubu, Dow Chemical Company ile yaptığı anlaşma ile Dow'un Avrupa'daki XPS iş kolunu devralıyor....
7 Aralık 2018 Cuma / 14:16

Bonus, TEM Avrasya Projesinde

Eryap Grup'un yalıtım markası Bonus, 4 yalıtım alanında da hizmet veren ürünler üretiyor. Isı, su, ses ve yangın yalıtımı alanlarında ürünlere sah...
7 Aralık 2018 Cuma / 14:14

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 19.12.2018 / 07:11:58 | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.