E-DERGİ
Yalıtım 167.Sayı

 


E-Dergi Oku 

ALFOR
EMÜLZER
DYOTHERM YALITIM SİSTEMLERİ
ÇUKUROVA YALITIM
PANELSAN

Sağlıklı ve Güvenli Evlerde Yaşamak Herkesin Hakkı

Sağlıklı ve Güvenli Evlerde Yaşamak Herkesin Hakkı

17 Kasım 2017 Cuma / 15:05 | HABERLER

Tüm dünyada hükümetlere ve yerel yönetimlere insan yerleşiminin önemini hatırlatmak amacı ile Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen "World Habitat Day" ülkemizde "Dünya Konut Günü" adı altında kutlanıyor. İnsan yerleşimi ile ilgili konuların tümünü içeren Dünya Konut Günü, her yıl bir konu veya sorunlardan birine vurgu yapıyor.

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, Dünya Konut Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Barınma, tüm insanların hakkıdır. Dünya Konut Günü, bu hakkı tüm insanlığa hatırlatmak için ilan edilmiş bir gündür. Barınma hakkı bilincinin geliştirilmesi için daha çok çalışmalıyız. Her birey için yeterli konut üretimi gerçekleştirmeli, çevreye duyarlı kentleşmeye özen göstermeliyiz” dedi.

Barınma ihtiyacını karşılarken doğa ile barışık olabilmenin sırrının yine doğada gizli olduğunu ifade eden Levent Pelesen, “Barındığımız ya da bizleri koruyan alanları oluştururken, doğa ile uyumu yakalayan canlıları örnek alırsak; daha sağlıklı, güvenli ve en önemlisi doğaya saygılı yapılar meydana getiririz” diye konuştu.

İZODER olarak, çevre dostu yapıların en önemli unsuru haline gelen “yalıtım” konusunda kamu ve kamuoyunu bilinçlendirmeyi görev edindiklerini belirten İZODER Başkanı Levent Pelesen, “Daha güvenli, sağlıklı, konforlu ve çevre dostu yapılara kavuşmamız için ülke olarak yalıtım bilincini artırmalıyız” ifadelerini kullandı.