E-dergi
e-dergi
Hakkımızda

Tarihçe

Mayıs 1996 tarihinde iki ayda bir periyodu ile yayımlanmaya başladı. Yalıtım dergisi 2012 yılından itibaren aylık olarak yayınlanmaya devam edecek.

Dergimiz Yalıtım o güne kadar İzolasyon olarak anılan uzmanlık alanının ısı, su, ses ve yangın yalıtımı uzmanlık alanı ve sektörü olarak tanımlanmasının da öncülerinden olarak misyon üstlendi.Yalıtım dergisi sektörün gelişmesine paralel sektörde ilgi ile takip edilen dergi olarak yalıtım bilincinin ve teknik detayların profesyoneller nezdinde yaygınlaşmasına katkı sağlıyor.

Yalıtım Dergisi 1996 yılından günümüze pek çok yalıtım kongresinde, yapı fuarlarında ve üniversitelerde düzenlediği paneller ve seminerler ile de ülke çapında biliniyor.Yalıtım dergisi 2004 yılında başladığı "Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri" organizasyonu ile bir önceki yıl yapılan yatırımı "Yılın Yatırımı", bir önceki yıl pazara sunulan ürünleri "Yılın Isı Yalıtımı Ürünü-Yılın Su Yalıtımı Ürünü-Yılın Ses Yalıtımı Ürünü-Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü" ve bir önceki yıl çalışmaları ile öne çıkan yöneticiyi de "Yılın Profesyoneli" kategorilerinde ödüllendiriyor. "Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri" gelenekselleşerek, sektörün pazarlama iletişimi aktivitelerinde daha çok öne çıkıyor.

Yalıtım dergisi sektördeki uzmanlığını değerlendirerek önemli bir boşluk olan sektör envanterini ortaya çıkarmak ve ürün klasifikasyonunu oluşturmak için ilk kataloğu "Yalıtım Sektörü Kataloğu" adıyla 2006 yılında yayımladı.

Künye

Yayıncı
İsmail Ceyhan
ismailceyhan@b2bmedya.com

Yayın Danışmanı
Sadık Özkan
teknik@2dyapi.com

Yayın Yönetmeni
Sertaç Aytaç
sertacaytac@b2bmedya.com

Yazı İşleri Müdürü
Uğur Doğan
ugurdogan@b2bmedya.com

Reklam Müdürü
İsmail Öner
ismailoner@b2bmedya.com

Yayın Danışmanlarımız
Cem Cansever
Murat Ceyhan
Bülent Çolak
Haldun Ekal
M. Kemal Gel
F. Fethi Hinginar
Prof. Dr. Selma Kurra
Osman Özkarakaya
Orhan Turan
Levent Ünüvar

Yayın Hayatına Başlama Tarihi
Nisan 1996

Periyodu
Ayda bir (yılda 12 sayı)

Tirajı
3.000 (net)

Kağıt Cinsi
115 gr. parlak kuşe