E-dergi
e-dergi
Haber

Haber

Yapı Fuarı, 40. Yılında 82 Bin Kişiyi Ağırladı


Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 40. yılında, 40 farklı konudaki etkinlikleriyle, dünyaca ünlü konuşmacılarıyla, ödülleriyle, yenilikçi malzemeleriyle yapı sektöründe gündem yarattı. Büyük ilgi gören fuar, 82 bin 427 ziyaretçiyi ağırladı.
23-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 40. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 100 bin metrekare kapalı ve açık alanda, binin üzerinde katılımcı firmanın sergilediği 18 bin 640 ürünü ziyaretçileriyle buluşturdu.
Fuar kapsamında düzenlenen 40. yıla özel, 40 farklı etkinlikte, dünyaca ünlü ödüllü mimarlar, dünyanın dört bir yanından gelen konusunda uzman konuşmacılar; gayrimenkul, yeni ürün, inovasyon, tasarım, mimarlık, yeni iş fırsatları, yapı sektörünün geleceği, sürdürülebilirlik, iş güvenliği, pazarlama ve kariyer konularını sektörün gündemine taşıdı.
Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un devam ettiği beş gün boyunca sektörün ilgi odağı olduğunu belirten ITE Turkey Yönetim Kurulu Üyesi ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, “82 bin 427 yerli ve yabancı ziyaretçisiyle bu yıl da sektörün en büyük fuarı olarak başarıyla gerçekleşen fuarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, “İş Geliştirme Platformu” etkinlikleri kapsamında, “Konuk Bölge Projesi”nde, bu yıl, hızlanan bir ekonomik büyümeye sahip olan Kuzey Afrika Bölgesi ülkelerini ağırladı.
Fuarın ilk günü, Türk inşaat sektörünün önemli pazarlarından biri olan Kuzey Afrika’da, yeni iş fırsatları ve yatırımcıya teşvik sağlayacak platformlar yaratmayı amaçlayan Kuzey Afrika - Türkiye İnşaat Forumu ve İkili İş Görüşmeleri gerçekleştirildi. Bölgeden gelen resmi ve özel satın alma heyetleriyle katılımcı firmalar yeni iş, işbirliği, satınalmalar ve yatırımlar çerçevesinde görüşmeler gerçekleştirdiler.

Geri
share on twitter share on facebook