E-dergi
e-dergi
Haber

Haber

Şişecam Düzcam Yapı Fuarı'nda Yenilikçi Ürünlerini Tanıttı


Düzcam pazarında Avrupa’nın en büyük üreticisi konumunda olan Şişecam Düzcam, bu yıl 40.’sı düzenlenen Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 2017’deki yerini aldı. Şişecam Düzcam fuarda, cephe camlarından dekorasyona, emniyet ve güvenlikten gürültü kontrolüne kadar birçok ürününü ziyaretçilerin beğenisine sundu.
190 metrekarelik standında cephe camlarından dekorasyona, emniyet ve güvenlikten gürültü kontrolüne kadar birçok ürününü sergileyen Şişecam Düzcam, sektörün önde gelen firmalarının ve temsilcilerinin buluştuğu fuarda, yenilikçi ve ileri teknoloji ürünleri hakkında da bilgiler verdi.

Şişecam’a “Değer Katan Marka” Ödülü
Şişecam Topluluğu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Türkiye Markasına Değer Katanlar Ödüllerinde “B2B Marka Ödülü”nün sahibi oldu. Marka Türkiye Konferansı kapsamında düzenlenen ödül töreninde, Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, ödülü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.

Şişecam Düzcam, Danimarkalı Ünlü Mimar Dan Stubbergaard’ı Ağırladı
Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle bu yıl ‘T Buluşmaları’nın üçüncüsünü düzenledi. Şişecam Düzcam, İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinlik kapsamında, Danimarkalı mimarlık ofisi COBE’nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard’ı ağırladı.
Özgün mimari yaklaşımıyla birçok ödüllü projesinin tasarımcısı olan Dan Stubbergaard etkinlikte, mimariye bakış açısını ve COBE’nin güncel projeleriyle ilgili deneyimlerini mimarlar, tasarımcılar ve yapı sektörü profesyonellerinin yanı sıra geleceğin mimarı olan öğrencilerle paylaştı. Dan Stubbergaard’ın “Kentsel Oturma Odamız” üzerine hazırladığı sunumunu bine yakın mimar ve mimarlık öğrencisi izledi.

Şişecam, “Atık Isıdan Enerji Üretimi Projesi” ile ICCI Enerji Ödülü’ne Layık Görüldü
Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam’ın Mersin Fabrikası “Atık Isıdan Enerji Üretimi Projesi” ile Türkiye enerji sektörünün Oscar’ı olarak bilinen ICCI Enerji Ödülü’nü almaya hak kazandı.
İstanbul WOW Convention Center’da bu yıl altıncısı düzenlenen törende ödülü Şişecam Topluluğu adına Kurumsal Gelişim ve Sürdürülebilirlik Başkanı Serdar Gencer, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız’dan aldı.

Geri
share on twitter share on facebook