E-dergi
e-dergi
Haber

Haber

Kaplamadan Önce Zemin Kalitesi Önemli


Sağlık kuruluşlarında zeminin düzgün olması hem personel, hem ziyaretçiler açısından son derece önemli. Aynı şekilde okulda çocukların veya kapalı spor salonlarında sporcuların düzgün şekilde yere basmaları, engebelerin oluşmaması çalışmaların sağlıklı şekilde sürdürülebilmesi, bundan kaynaklanacak tehlikelerin önlenmesi için gerekli.
Bu düşünceden yola çıkılarak geliştirilen Baumit Nivello Quatro Kendinden Yayılan Zemin Şapı, seramik, granit, mermer, parke, laminat, halı veya PVC kaplamalarından önce yüzeyin pürüzsüz hale getirilmesini sağlıyor. Böylece düz zemin üzerine uygulanan kaplamalar daha sağlıklı kullanım olanağı sunuyor. Çimento, beton, kalsiyum sülfat ve asfalt zeminlerin düzeltilmesi için geliştirilen ürünün esneme kabiliyeti, yerden ısıtma sistemleriyle de başarılı sonuçlar elde edilmesine imkan sağlıyor.
Nivello Quatro, özellikle sağlık kuruluşlarında sıkça kullanılan PVC ve benzeri yer kaplamalarının alt yüzeylerinde mükemmel düzgünlükte bir zemin yaratması nedeniyle tercih ediliyor. Yayaların yoğun olduğu ya da tekerlekli ofis araçlarının kullanıldığı mekanlarda çatlak ve kırıkların oluşmadığı yüksek performansı ile farklılaşıyor. Ürün aynı zamanda eski zeminlerin renovasyonu için de tercih ediliyor.

Geri
share on twitter share on facebook