E-dergi
e-dergi
Haber

Haber

Türkiye'de Üretilen İlk ve Tek Seramik Yünü: Ravaber Seramik Yünü


Ravaber’in Türkiye’de ilk ve tek olarak ürettiği seramik yünü ürünü, Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde “Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü” ödülünü kazanarak bir kez daha dikkatleri çekti. Ravaber Seramik Yünü, 650°C - 1460°C arası uygulamalar için üretilen bir ısı yalıtım malzemesi. Endüstriyel fırınlarda, kazan, boru, şömine ve bacaların yalıtımında, termik ve jeotermik santrallerde, yüksek sıcaklık gerektiren her türlü teknik yalıtımda güvenle kullanılıyor. Isıl ve karakteristik özellikleri, ıslatılıp kurutulduktan sonra bile değişmiyor ve aynı ısı yalıtım özelliklerini koruyor. Ravaber Seramik Yünü, yüksek derece ısı yalıtım özelliğinin yanı sıra ses ve yangın yalıtımında da çok etkili.
Yüksek teknolojiye sahip Türkiye’nin ilk seramik yünü hattında üretilen Ravaber Seramik Yünü’nünde hiçbir şekilde kimyasal bağlayıcı kullanılmadığı için yanma esnasında duman çıkmıyor ve koku oluşmuyor. Ateş ve yalıtım tuğlalarına göre bünyelerine daha az ısı absorbladıkları için yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Termal şoka karşı dirençli ve asbest içermiyor.
Ravaber, önümüzdeki günlerde fitil, salmastra, seramik yünü levha, seramik yünü kağıt, şerit bant gibi yeni seramik yünü  ürünleriyle bu alandaki yelpazesini  daha da genişletmeyi hedefliyor.

Geri
share on twitter share on facebook