E-dergi
e-dergi
Ürün

Ürün

Çatılar Isoline ile Güvende

Onduline Avrasya'nın kiremitler için özel olarak ürettiği kiremit altı su yalıtım levhası Isoline dayanıklı ve sağlam yapısıyla kiremitlerin, ihtiyaç duyduğu yüzde 100 su geçirimsiz bir sistem sunuyor.

Türkiye’de TS 562 standardında üretilen tüm Marsilya tipi kiremitlerle uyumlu olan Isoline, aynı zamanda Onduline Avrasya ürün ailesinin diğer yüksek kaliteli kiremitleri olan Isoporto, Isoflorans ve San Marco kiremitleriyle de kolay ve hızlıca uygulanabiliyor.
Kiremit altı su yalıtım ürünlerinde sıklıkla görülen delinme (perforasyon) problemi Isoline’ın uygulama yöntemi sayesinde ortadan kalkıyor. Çatı konstrüksiyonuna oluk tepelerinden monte edilen Isoline su yalıtım levhaları, suyun çivi deliklerine ulaşmasına izin vermeden olukları vasıtasıyla tahliye edilmesini sağlıyor.
Isoline oluklarının altında bulunan boşluk (90 cm2/m), ısı yalıtım malzemelerinin üzerinde hava sirkülasyonu meydana getirerek yapı içindeki buharın yoğuşmadan atılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca, kiremitlerle Isoline arasında oluşan hava akımı, kiremitlerin çabuk kurumasına imkan veriyor.
Ahşap çatılarda kiremit altı tahtaları 34 cm ara ile döşenebiliyor. Yüksek mukavemetli yapısının mümkün kıldığı uygulama sistemiyle kaplama tahtasından yüzde 70 tasarruf ediyor; böylece toplam çatı maliyetini azaltıyor. Bu boşluklu konstrüksiyon, ahşabın nefes almasını sağlıyor ve bu sayede kullanıcılara uzun ömürlü bir sistem sunuyor.
Onduline Avrasya garantisiyle üretilen Isoline, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de geçerli olan TS EN 14964 standardına göre üretiliyor. Ürün, CE belgesine sahip.

Geri
share on twitter share on facebook