E-dergi
e-dergi
Etkinlik

Etkinlik

Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü'nde Şişecam Düzcam Mimarlarla Buluştu

Şişecam Düzcam, "22. Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü" kapsamında İstanbul SMD işbirliğiyle "Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor 02" başlıklı etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Şişecam Düzcam, 22. Uluslararası Gürültü Farkındalığı Günü’nde gürültüye dikkat çekerek, gürültü kontrolü özelindeki mimari yaklaşımlar ve deneyimler hakkında bilgi paylaşmak, bu konudaki farkındalığı artırmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. Şişecam Düzcam’ın ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen “Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor 02”  etkinliği Yapı Endüstri Merkezi’nde (YEM) düzenlendi.
İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbul SMD) işbirliği ve Yapı Endüstri Merkezi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü ise Deniz Bayramoğlu yaptı. “Mimarlar Gürültüyü Tartışıyor02” etkinliğine Kreatif Mimarlık Kurucu Ortağı Aydan Volkan, db Mimarlık Kurucusu Bünyamin Derman, KPM Mimarlık Kurucusu Kerem Piker, Tekeli-Sisa Mimarlık Ortaklarından Mehmet Emin Çakırkaya, MuuM Mimarlık Kurucu Ortağı Murat Aksu ve Talayman Akustik Mühendislik Kurucu Ortağı Türker Talayman konuşmacı olarak katıldılar.
Mimar ve yapı sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı etkinlikte, gürültüye dikkat çekilerek, gürültü kontrolü özelindeki mimari yaklaşımlar ve deneyimler tartışıldı. Etkinlikte, tüm dünyada gürültünün insan sağlığı üzerinde yarattığı fizyolojik ve psikolojik olumsuz etkilere odaklanılarak, gürültü farklı bakış açılarıyla ele alındı.
Etkinlikte, Şişecam Düzcam’ın Gürültü Kontrol Camı Şişecam Akustik Lamine Camı’nı birebir test etme imkânı bulan katılımcılar, Şişecam Düzcam’ın modern ve ileri teknoloji kullanarak ürettiği camları hakkında bilgi sahibi olurken, gürültünün yarattığı olumsuz etkilerden kurtulmanın yollarına ilişkin de bilgilendirildiler.

Geri
share on twitter share on facebook