E-dergi
e-dergi
Haber

Haber

Baumit Türkiye İş Ortakları Zirvesi, Kıbrıs'ta Düzenlendi


Bu yıl beşincisi düzenlenen Baumit İş Ortakları Zirvesi, 17-19 Şubat 2017 tarihleri arasında Kıbrıs Elexus Hotel’de gerçekleştirildi. 150 kişinin katıldığı zirvede, 2016 yılı değerlendirilirken, 2017 yılı hedefleri paylaşıldı.
Baumit Global Bölge Satış Direktörü Christian Oberleitner’in de katıldığı zirvenin açılış konuşmasını yapan Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, Türkiye pazarında 10 yılı geride bırakan Baumit’in yükseliş grafiği üzerinde durdu. 2006 yılında pazara girdiklerini, 2008 yılında Gebze üretim tesisinin; 2011 yılında da likit üretim tesisinin açıldığını hatırlatan Özdayı, 2011 yılından bu yana ciro bazında yüzde 72, tonaj bazında ise yüzde 96 oranında büyüdüklerini belirtti.
2017 yılında inşaat sektöründeki büyüme beklentileri ile orantılı olarak Baumit’in hedeflerini belirlediğini aktaran Özdayı, 2017 yılı sonunda ciro bazında yüzde 35, tonaj bazında ise yüzde 15 büyüme öngördüklerini kaydetti. Atalay Özdayı, özellikle Ankara bölgesinin büyüme planları kapsamında Konya ve Kayseri’de bayi yapılanmasına gidileceğini; Ege bölgesinde ise İzmir ve Manisa illerine odaklanılacağını söyledi.

Yapılara Doğru Yalıtım Seçeneği Baumit’te
Uzmanlığı, geliştirdiği ısı yalıtım sistemleri, yenilikçi özellikleri ve kalitesiyle Baumit, yapıların ihtiyaçlarına doğru seçenekler sunmayı amaçlıyor. Baumit; enerji verimliliği, sağlık, konfor, uzun ömür, vb. beklentilere, geliştirdiği dört farklı sistemle yanıt veriyor.
Her ülke ve iklim tipine göre test edilerek, Avrupa Teknik Onay Belgesi kalite ve standartlarına (ETAG 004) uygun bir şekilde üretilen Baumit Isı Yalıtım Sistemleri, yalıtımın bina ömrü boyunca sağlıklı bir performans göstermesi üzerine geliştiriliyor. Open Sistem, Power Sistem, Star Sistem ve Pro Sistem; müstakil konutlardan karma projelere kadar farklı bileşenleri ile hedefi aynı, içeriği farklı özellikler sunuyor.
Özellikle mantolama üstü mantolama tadilatları için en ideal çözüm olarak önerilen Open Sistem, difüzyona açık olması ile öne çıkıyor. Mevcut ısı yalıtım sisteminin yetersiz kaldığı yapılarda enerji performansını artırmak üzere uygulanabilen sistemin yalıtım plakasında bir metrekarede yüzlerce delik bulunuyor. Bu delikler sayesinde oda içerisinde hava nemi optimum seviyede kalıyor; su buharı oluşması engellenerek duvarda terlemenin önüne geçiliyor. Open, diğer sistem bileşenleri ile birlikte yüzde 23 oranında daha iyi ısınma sağlıyor.
Yüksek dayanım özelliği ile Power Sistem, kışın daha sert geçtiği, dolu gibi yoğun yağışların yaşandığı bölgeler için tavsiye ediliyor. PowerFlex hazır sıvası ile ısı yalıtım levhası üzerine yapılacak 3 mm’lik taşıyıcı sıva katmanı ile 10 joule’luk darbe dayanımı elde etmek mümkün oluyor. Taşıyıcı sıva kalınlığı 5 mm’ye çıkarıldığında bu dayanım ≥ 15 joule seviyelerine kadar yükselebiliyor.
Baumit Star Sistem, hem yeni yapılar hem de ısı yalıtım tadilatları için en köklü sistem. Eşsiz bir esneklik ve darbe dayanımı özelliğine sahip sistem içerisinde bulunan Baumit StarTherm, gümüş gri yalıtım plakası olarak beyaz plaka ile karşılaştırıldığında yüzde 20 daha yüksek yalıtım performansı sağlıyor.
Gayrimenkul projeleri için geliştirilmiş olan Pro Sistem ise mükemmel ve güvenilir yalıtım özelliklerini en iyi performans/fiyat oranı ile bir araya getiriyor. Profesyonel sistemlerin uygulandığı apartman veya büyük ölçekli projeler için en uygun çözüm olan Pro Sistem, en ekonomik koruma ve maliyet beklentisine yüksek bir performans ile yanıt veriyor. Star ve Pro sistemleri, projenin ihtiyacına göre hem EPS hem de taşyünü plakalarla oluşturulabiliyor. 

Geri
share on twitter share on facebook