E-dergi
e-dergi
Haber

Haber

Minepor'dan Bir İlk Daha


AKG Gazbeton İşletmeleri, 2013 yılında pazara sunduğu ve aynı sene içinde yılın ısı yalıtım ürünü seçilen Minepor için karbon ayak izi belgesi aldı.
Alınan belgenin kazanımları hakkında görüşlerini belirten AKG Gazbeton İşletmeleri Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Çelikkayalı, şunları söyledi: “Gazbeton üreticileri arasında ısı yalıtım plağı kategorisinde çığır açan Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor, pazara sunulduğu ilk günden bu yana ilklere imza atıyor. 2015 yılında Avrupa Teknik Onayı ETA Belgesini alarak gazbeton sektöründe bir ilke imza atmıştık. Şimdi de kendi sektörümüzde Isı Yalıtım Plağı ürün kategorisi için yapılmış ilk karbon ayak izi belgesi aldık. AKG Gazbeton İşletmeleri olarak sürdürülebilir kurumsal gelişmeden kastettiğimiz de budur. Her zaman önce kendimizle rekabet halindeyiz.”
Proje ekibiyle Türkiye’de ve İngil-tere’de düzenlenen çalıştaylarla tam bir yılda tamamlanan projenin iş çıktılarının tam bir rehber niteliği taşıdığını söyleyen Çelikkayalı, “Product Category Rules (PCR) adı verilen bir rehber hazırladık. Bu rehber sayesinde artık sadece gazbeton değil, tüm yapı malzemesi sektöründe isteyen üretici, bu rehberi kullanarak ürünlerinin karbon ayak izini hesaplayabilecek. PCR rehberinin AKG Gazbeton’un sektöre kazandırdığı önemli bir kılavuz olması, eğitime büyük önem veren kurumsal yapımız açısından büyük önem taşıyor” dedi.

Geri
share on twitter share on facebook