E-dergi
e-dergi
Haber

Haber

Armacell Ürünleri, Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi'nde Kullanıldı


Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Projesi’nin iklimlendirme tesisatlarında Armacell Yalıtım’ın elastomerik yalıtım ürünleri kullanıldı.
Yaklaşık 55 bin metrekare  oturum alanı ve 300 bin metrekare kapalı alana beş yıldızlı inşa edilen Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 920 yatak kapasiteli olup sismik izolasyon sistemine sahip çok katlı bir betonarme yapı. Isıtma-soğutma-havalandırma ve arıtma sistemleri mükemmel bir elektro mekanik sisteme sahip. Armacell Yalıtım ürünlerinin bu marka yatırımda tercih edilmesinin ardında, dünyaca bilinen ve dört kıtada 16 ülkeye yayılmış 24 üretim kompleksi ile uluslararası bir strateji izlemesi yatıyor. Armacell teknolojik olarak da sektörü yönlendiriyor, başta ısı yalıtımı olmak üzere, yangın yalıtımı ve akustik yalıtımda da etkin bir rol alıyor.
Armacell Yalıtım; hastanenin iklimlendirme tesisatlarında geniş ürün gamı, ürünlerinin yüksek ısı yalıtım özelliği, güçlü su buhar difüzyon direnci ve bu sayede tam bir yoğuşma kontrolü sağlaması nedeniyle tercih edildi.

Geri
share on twitter share on facebook