E-dergi
e-dergi
Editörden

Editörden

Yaşam Devam Edecek

SADIK ÖZKAN
teknik@2dyapi.com

Ağırlıklı olarak iç piyasaya yönelik mal ve hizmet üreten firmaların neredeyse tümü, adeta işini gücünü bırakmış, 16 Nisan’da gerçekleşecek referandum sonuçlarını bekliyor.

Elbette ortaya çıkacak sonuç pek çok şeyi etkileyecek. İki olasılıklı sonuçtan, birimize göre olumsuz olan ortaya çıktığında da yaşam devam edecek; yakın coğrafyamızdaki ve dünya genelindeki tablonun ve gelişmelerin ülkemize etkileri varlığını sürdürecek.

Bu nedenle, ocak ayındaki yazımda da belirttiğim gibi, süreci ve gelişmeleri iyi okuyabilmek gerekiyor. Bunun içinse öncelikle gerçek anlamda okuma alışkanlığı edinmenin şart olduğunu düşünüyorum. Ülkemizde hemen her gün meslek örgütleri ve resmi kurumlar tarafından pek çok konuda raporlar, istatistikler ve veriler yayınlanıyor. Bunları iyi analiz edebilmeli, ardından da kendi iş alanımızla ilgili bir eylem planı
hazırlayabilmeliyiz. Yapılabilecek en büyük hata, “Bekle gör” mantığıyla edilgen kalmak ve her gelişme sonrası yine aynı hatayı tekrarlamak olacaktır.

...

“14. Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” etkinliğimiz için okur oylamasının 21 Nisan 2017 tarihine kadar süreceğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Oylama için web sitemiz olan yalitim.net adresindeki oylama formunu kullanabilirsiniz.

Bu arada, yayın grubu dergilerimizden Çatı ve Cephe tarafından organize edilen “6. Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri”nde de adaylar belirlendi ve okur oylaması başladı. Çatı ve Cephe Dergisi okurları, 4 Nisan-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında cativecephe.com web sitesinde yer alan Oy Kullanma Formu ile oylarını kullanabiliyorlar. Her iki etkinliğimizde okur oylamaları bitiminde Mayıs ayının başında toplanacak, sektörün önde gelen temsilcilerinden oluşan Seçici Kurullarda okur oyları değerlendirilecek ve ardından yapılacak oylama ile ödül kazananlar belirlenecek. Ödüller, 24 Mayıs 2017 günü Yapı İstanbul 2017 Fuarı’nda düzenlenecek törende sahiplerine takdim edilecek.

Bu organizasyonlarda yer alan firmalara başarılar diliyorum.

Gelecek sayıda tekrar birlikte olmak umuduyla hoşçakalın. 

Geri
share on twitter share on facebook