E-dergi
e-dergi
Editörden

Editörden

Rapor ve Ödüller...

SADIK ÖZKAN
teknik@2dyapi.com

Yapı-Endüstri Merkezi’nce her yıl hazırlanmakta olan Türk Yapı Sektörü Raporu 28 Şubat günü açıklandı...

Raporda, inşaat sektöründe 2016 yılında yüzde 6’lık bir büyüme kaydedildiği, 2 milyon kişiye istihdam sağlandığı ve sektörün milli gelir içindeki payının yüzde 8 seviyesine çıktığı belirtilerek, 2017 yılı için yüzde 5 düzeyinde bir büyüme gerçekleşeceği ve inşaat malzemeleri ihracatının 16-16,5 milyar dolar düzeyine çıkacağı tahminlerine yer veriliyor.

Türk yapı sektörü için önemli bir kaynak olan, kapsamlı değerlendirmelerin ve verilerin yer aldığı raporu incelemenizi öneririz. Raporun tam metnine ise www.yapi.com.tr/TurkYapiSektoruRaporu2016 adresinden ulaşabilirsiniz.

***

Bu yıl 14.’sünü gerçekleştirdiğimiz ve sektörün her yıl heyecanla beklediği “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” kapsamında, geçen sayımızda açıklanan adaylara yönelik oylama devam ediyor. 21 Nisan 2017 tarihine kadar sürecek oylama için web sitemiz olan www.yalitim.net adresindeki oylama formunu doldurarak oylamaya katılabileceğinizi bir kez daha hatırlatmak isterim.

Bu sene 6.’sı düzenlenen ve yayın grubu dergilerimizden Çatı ve Cephe tarafından organize edilen “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri”nin adayları da önümüzdeki günlerde açıklanacak ve oylama başlayacak. Her iki organizasyonumuzun ödülleri ise Mayıs ayında gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak.

İki etkinliğimizde aday olarak yer alan firmalara, adaylıklarını oylama süresince en yaygın ve etkin şekilde duyurmalarını ve adaylıklarını bir iletişim kanalı olarak kullanmalarının gerekliliğini bir kez daha hatırlatır, tüm adaylara başarılar dileriz.

Gelecek sayıda tekrar birlikte olmak umuduyla hoşçakalın.

Geri
share on twitter share on facebook