E-dergi
e-dergi
Haberler

Isıdem Yalıtım Gücünü Ar-Ge ve İnovasyondan Alıyor

Son yıllarda, gelişen teknoloji ve değişen müşteri beklentileri ile birlikte sektörü yakından takip eden ve "kaliteli-rekabetçi ürün ve hızlı servis için doğru adres" sloganıyla yola çıkan Isıdem Yalıtım, yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek, Eskişehir'de yer alan LEED sertifikalı tesisleri bünyesinde Kalite ve Ar-Ge laboratuvarları kurdu.

Laboratuvarlarında koşulsuz müşteri memnuniyeti, sürekli iyileştirme ve sürdürülebilirlik bilinciyle faaliyetlerine devam eden Isıdem Yalıtım, sektörün öncü ve güçlü firması olmasının yanı sıra Türkiye’de sektörel bilgi ve birikime büyük katkı sağlamayı amaçlıyor.
Isıdem Yalıtım laboratuvarlarında tüm test ve analiz yöntemleri TS EN 14304, TS EN 13180 ve UL 181 standartları başta olmak üzere UL, EN ve TS standartlarına uygun olarak geliştirilip dizayn ediliyor. Test ve analiz sonuçlarını yorumlamada ise uluslararası platformlarda geçerliliği kanıtlanmış Pareto analizleri, histogramlar, Ishikawa Diyagramları gibi pek çok istatistiksel kalite geliştirme yöntemi kullanılıyor. Isıdem Yalıtım bu test ve analiz yöntemlerinin en doğru şekilde uygulanabilirliği için ulusal ve uluslararası laboratuvarlar, Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Anadolu Üniversitesi ARİNKOM ile işbirliği içerisinde çalışıyor.
Standart dışı üretimin ve ithal ürünün önüne geçmek istediklerini dile getiren Isıdem Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu, “Teknolojik üretim prosesleri, nitelikli iş gücü, güçlü  Ar-Ge altyapısı ve başarılı ihracat performansıyla Türkiye ekonomisine ve sanayisine verdiğimiz katkıyı her geçen gün artırıyoruz. Ar-Ge ve Know-How konusunda sektörümüzde öncü olmak, hedeflerimizin başında geliyor. 2016 yılı içerisinde Türkiye’de daha önce hiç üretilmemiş halojen içermeyen ve EPDM esaslı elastomerik kauçuk köpüklerini ürettik. Bu üretimle Ar-Ge konusunda ne kadar güçlü olduğumuzu kanıtladık. Bizi hedefe ulaştıracak en büyük atılım, katma değeri yüksek ürün üretmektir” dedi.
ISIDEM Yalıtım, laboratuvarlarında genç, dinamik ve alanlarında uzman kadrosuyla sektörün geleceğini inşa etmenin sorumluluk ve bilincinde çalışıyor.

5 Ekim 2016

Geri