E-dergi
e-dergi
Haberler

Tema İstanbul, BTM Bahçe Çatı Sistemini Tercih Etti

Sign Of The City Awards'da "En İyi Karma Proje" seçilen Tema İstanbul konut projesinin eşsiz peyzaj mimarisinde BTM Optigreen yeşil çatı sistem bileşenleri tercih edildi.

Mesa-Artaş ve Kantur-Akdaş İnşaat gruplarının ortak çalışması ile hayata geçirilen, 3 bin 500 konutlu projenin gösterişli peyzaj mimarisinin tasarımında ve danışmanlık hizmetlerinde, DS Mimarlık’ın imzası yer alıyor. Peyzaj ve rekreasyon alanlarının uygulaması ise Işık Peyzaj ve Cem Botanik firmaları tarafından gerçekleştirildi.
BTM Optigreen Bahçe Çatı ürünleri sayesinde hayal ettikleri gibi bir proje hayata geçirdiklerini belirten Işık Peyzaj ve Cem Botanik yetkilileri, sistemin uygulama kolaylığı ve üstün özellikleri nedeniyle bundan sonraki projelerinde de ilk tercihlerinin BTM olacağını belirttiler.
Yaklaşık 55 bin metrekare olan yeraltı otoparkı - rekreasyon ve sosyal tesis alanlarının yer aldığı teras alanlarında su yalıtım uygulaması sonrası uzman peyzaj ekipleri aracılığı ile yüzde 2-25 eğimde kullanılmaya uygun BTM Optigreen sistem bileşenlerinden sırasıyla; 500 gr’lık nem tutucu keçe, 25 mm’lik FKD 25 su tutma hazneli drenaj levhası ve 110 gr’lık Dupont SF grubu sistem filtresi ile yeşil çatı katmanları serilerek yeşil çatı uygulaması tamamlandı. Seçilen bitki ve botanik gruplarının yaşamasına elverişli özel karışımlar ile oluşturulmuş, hafifletilmiş bahçe çatı toprağı serimi ve en son olarak bitkilerin yerleşimi ile hem göze hem de yaşama dokunan yeşilin her tonuna ait görsel zenginlik yaratıldı.

BTM’nin Başarısı Taçlandı
BTM, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)’nın düzenlediği “Başarılı Sanayi Kuruluşları Ödül Töreni”nde aldığı birincilik ödülü ile sektöründeki başarısını tescilledi.
EBSO’nun her yıl üretim, yatırım, ihracat, vergi, istihdam, Ar-Ge ve inovasyon ile yarattıkları marka alanında başarılarını değerlendirerek belirlediği “Başarılı Sanayi Kuruluşları” ödül töreni Hilton İzmir’de gerçekleştirildi. Ticaret ve Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı törende BTM; Aşındırıcı Ürünler, Diğer Metal Dışı Mineraller ve Kompozit Sanayii meslek grubunda üretim ve yatırımda birincilik ödülünü alma gururunu yaşadı.
Ödülü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve EBSO Meclis Başkanı Salih Esen’den alan BTM Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Ürkmez, “Dünyada, değişen pazar ve rekabet koşullarını göz önüne alarak, kendi teknolojisini ve ürünlerini geliştiren, bu alanda mühendislik gücüne, laboratuvar alt yapısına yatırım yapan BTM, yurtiçi-yurtdışı büyük yatırımlarıyla ülkemizin haklı gururu oluyor. Aldığımız bu ödül de bunun göstergesi oldu. Aldığımız bu güçle üretim ve yatırım faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Merkezi İzmir’de olan Türkiye’nin öncü yalıtım şirketi BTM, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesindeki üretim tesislerinde faaliyetlerini yeni ve teknolojik yatırımları ile arttırarak sürdürüyor. Su yalıtımı, ısı yalıtımı ve çatı kaplama malzemeleri üretilen toplam 5 tesisi bulunan firma, arkasına ileri teknoloji ile donatılmış kompleks üretim tesislerini ve uzman kadrolarından oluşan Ar-Ge gücünü alarak yarattığı akıllı çözümleri ve üstün kaliteli ürünleri ile sektörün güvenilir iş ortağı olarak öne çıkıyor.

28 Mart 2016

Geri