E-dergi
e-dergi
Haberler

Yusufeli HES'in Su Yalıtımı BTM'ye Emanet

Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali projesi; Doğu Karadeniz Bölgesi'nde, Artvin'in 70 kilometre güney batısında Çoruh Nehri üzerinde yer alıyor.
Çoruh Havzası üzerinde inşa edilen en büyük baraj olacak Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali, aynı zamanda çift eğrilikli beton kemer kategorisinde dünyanın üçüncü yüksek barajı olacak. Bu önemli projenin su yalıtım uygulamasını BTM Samsun bayisi Teknik Yapı gerçekleştiriyor. Su yalıtımı yapılacak toplam alanı 12 bin metrekare olan projede, BTM Plastobit PP3000 ürünü tercih edildi.

Twin Towers Samsun Konutları’nın Tercihi BTM Oldu
Samsun’un en prestijli projelerinden olan Twin Towers Samsun, yüzde 86’sı yeşil alan olmak üzere toplam 11 bin metrekare alan üzerinde tasarlanmış. Kapalı ve açık otoparkları, sosyal alanları, kapalı ve açık yüzme havuzları, spor merkezleri gibi ortak alanları olan 106 konutluk projenin yeşil çatıları ve su yalıtımları BTM’nin ürün ve sistemleri uygulanarak yapıldı. BTM’nin Samsun bayisi Teknik Yapı tarafından yapılan uygulama başarı ile tamamlandı. Bahçe çatılarda bitki köklerine dayanıklı su yalıtım membranı BTM Botanik PP3000, BTM 20 mm’lik yeşil çatı drenaj levhası gibi ürünler kullanıldı. Projenin diğer alanlarındaki su yalıtımları için ise BTM Polibit PP 3000, çatılar için ise Poliroof PR4500 ürünü tercih edildi.

15 Şubat 2016

Geri