E-dergi
e-dergi
Haberler

Eskişehirli Coolflex Uruguay'da

Isıdem Yalıtım, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu LEED sertifikalı üretim tesislerinde ürettiği Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü ürününü Türkiye'den 12 bin kilometre uzaklıktaki Uruguay'a da ihraç etti.


2014 yılında elastomerik kauçuk köpüğü üretimi için Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ne 30 milyon TL’lik yatırım yapan ve 2015 yılının ilk çeyreğinde üretim hattını faaliyete alan Isıdem Yalıtım, ürünlerini farklı coğrafyalarda, çok çeşitli müşteri  beklentilerini ve yönetmelikleri karşılayacak şekilde  ihraç etmeye devam ediyor.

Yıl içerisinde 10’dan fazla uluslararası prestije sahip fuara katıldıklarını dile getiren Isıdem Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu “Isıdem Yalıtım olarak son yıllarda yaptığımız yatırımlarla, uluslararası arenada artan marka bilinirliğimiz, ülkemiz ve bizler için gurur verici. Brezilya’da eylül ayı içerisinde gerçekleşen Amerika kıtasının en önemli sektörel organizasyonlarından biri olan Febrava fuarına katıldık. Fuar süresince ürünlerimizi tanıtarak birbirinden önemli iş birliklerini hayata geçirdik. Şu anda emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Hali hazırda 40’tan fazla ülkeye ihraç ettiğimiz ürünlerimizle artık Güney Amerika pazarında da yer alıyoruz. Önümüzdeki süreçte dağıtım kanallarımıza yenilerini ekleyip, ürün/hizmet kalitemizi arttırarak sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz” dedi.

Son olarak HVAC sektörü global pazarına da değinen Murat Erenoğlu “2015 yılında 22,8 milyar dolar olan HVAC sektörü global pazarının, 2024 yılına kadar 47,5 milyar dolar olması bekleniyor. Bu veriler ışığında tüm üretim ve satış stratejilerimizi sağlam bir zemine oturtup, sektörde oluşabilecek fırsatları firmamızın lehine çevirmeyi hedefliyoruz. Sektörde oluşan taleplere yönelik yüksek kalite - maksimum performans prensibimiz ile müşterilerimize ulaşarak yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda rekabet gücümüzü daha da arttıracağız. Ayrıca farklı coğrafyalarda müşteri talep ve beklentileri sonucunda, pazarda ihtiyaç duyulan yeni ürünleri de ürün portföyümüze eklemek için çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

Öğrenciler Isıdem Yalıtım Fabrikasını Ziyaret Etti
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü son sınıf öğrencileri ve öğretim görevlileri, Isıdem Yalıtım fabrikasını ziyaret ederek, kauçuk köpüğü üretim aşamalarını ve fabrika çalışma sistemini yakından inceleme fırsatı buldu.
Isıdem Yalıtım Teknik Direktörü Ayhan Gökbağ, üniversite-sanayi işbirlikleri ve Isıdem Yalıtım işe alım süreçleri konularında öğrencilere ve öğretim görevlilerine bilgi verdi. Bu tarz iş birliklerinin sektörün gelişimine katkı sağlayacağını ve öğrencileri profesyonel iş hayatına en iyi şekilde hazırlayacağını dile getiren Gökbağ, “Üniversitelerin sanayi kuruluşlarıyla yaptığı işbirlikleri, öğrencilerin mezun olmadan deneyim kazanmalarını sağlıyor. Sektör tecrübemizle yeni mezun arkadaşların dinamizmi ve idealistliğini birleştirmek istiyoruz” dedi.

26 Ocak 2016

Geri