E-dergi
e-dergi
Haberler

"Renovasyonda Mantolama"nın Kalbi, 5. Konut Yöneticileri "Mantolama" Konferansı'nda Atacak

GNYAPI, uygulama sektörüne getirdiği kaliteli hizmet ve yenilikçi anlayışın yanı sıra üstlendiği bilinçlendirme misyonu doğrultusunda gerçekleştirdiği Konut Yöneticileri ?Mantolama? Konferansı?nın hazırlıklarına başladı.

Her yıl olduğu gibi her biri kendi alanında profesyonel olan üreticilerin yer alacağı ve katılımcı firmaların belirlenmeye başlandığı 5. Konut Yöneticileri Konferansı’nın bu yıl daha çok konut yöneticisinin mantolama ile ilgili kararını olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Konut yöneticilerini sektör profesyonelleri ile buluşturan ve katılımcılara, mantolama sürecinin başından sonuna ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgileri, birçok ürün ve uygulamayı bir arada sunan bir platform olan konferans, bu yıl 9 Ocak 2016 tarihinde İstanbul Marriott Hotel Asia’da gerçekleştirilecek.

Güney Yapı Yönetim Kurulu Başkanı A. Bülent Güney, geçtiğimiz yıl 460 konut yöneticisinin katılım gösterdiği konferansın amacına ulaşarak sektör tarafından sahiplenildiğini, bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek konferansın ise 2017 yılına yaklaşılırken sektörün gelişimine katkıda bulunması ve organizasyonda tüketicinin bilinçlendirilmesinin hedeflendiğini belirtiyor.

Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansları sadece mantolama uygulaması yaptırmak üzere teklif almış konut yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirildiğinden, renovasyon alanındaki kitleye hitap eden ve dolayısıyla bu özelliği ile üretici firmaların oldukça dikkatini çeken bir konferans. Bu anlamda konferansa bu yıl da üretici firma ve bankalardan sponsorluklar kabul edilmeye devam ediliyor. Konferans öncesinde konut yöneticilerine gönderilecek 1600 adet konferans davet kataloğunda bu sponsor firmalara ve ürünlerine yer verilerek ön bir tanıtım yapma imkanı sağlanıyor. Aynı zamanda sponsor firmalara konferans esnasında stantlarını açmak ve oturumlarda sunumlarını gerçekleştirmek kaydı ile konut yöneticilerine ürünlerini tanıtabilecekleri bir platform da sağlanıyor. Üretici firmalar ürün tanıtımlarını gerçekleştirebilmek için yıl içerisinde çok sayıda çalışma yürütürken GNYAPI bu organizasyonu ile üreticilerin ulaşmak istedikleri hedef kitleyi bir araya getiriyor.

Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz’ın üstleneceği 5. Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı’nda diğer yıllardan farklı olarak katılımcıları büyük hediyeler bekliyor. Bu yılın büyük ödülünün hybrid otomobil olmasının yanı sıra verilecek teknolojik hediyeler ve katılımcı binalara mantolama bedelinde sağlanacak 3 adet yüzde 25, 1 adet yüzde 50 indirim çekilişleri ile katılımın artması ve daha çok sayıda hedef kitlenin konferanstan fayda sağlaması hedefleniyor.

Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı’nın Amacı
Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansları, mantolama uygulaması yaptırmaya karar vermiş ancak nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmeyen konut yöneticilerinin firma seçiminden malzeme seçimine, ödemelerden hukuk sürecine ve yöneticileri bekleyen risklere kadar olan konularda akıllarına takılan tüm soruların cevaplarını bulabilecekleri bir konferans olma özelliği taşıyor. Güney, konferansın amacını açıklarken, tüketicinin kandırıldığını, birtakım yeterlilikleri bile sağlayamayan uygulayıcı firmalar yüzünden çok sayıda projenin yarıda bırakıldığını, bu tutumun da sektördeki güven olgusunu etkilediğini belirtiyor ve konferans ile ilgili öncelikli hedeflerinin konut yöneticilerini bilinçlendirmek ve gerek malzeme gerekse uygulayıcı anlamında dikkat etmeleri gereken kriterleri belirlemelerini sağlamak olduğunu ekliyor. Yaklaşık 650 site/apartman yöneticisi, 2.5 milyon metrekarelik mantolama metrajı ve 150 milyon TL’lik bir iş hacmini oluşturan havuzun içerisinden seçilerek davet edilecek konut yöneticileri, 5. Konut Yöneticileri “Mantolama” Konferansı’nda GNYAPI ve üretici firmaların ürünleri hakkında bilgi edinirken kendi binaları için de en doğru kararı vermeye çalışacaklar.

8 Aralık 2015

Geri