E-dergi
e-dergi
Haberler

Yenilikçi Camyünü Starflex, Isı Yalıtımında Kuralları Değiştiriyor

Camyününde pazardaki dinamikleri değiştirecek birçok yeniliği hayata geçiren ODE, yenilenen Starflex'i geçtiğimiz günlerde piyasaya sundu.

Yeni Starflex’in en dikkat çekici özellikleri arasında, ısı iletkenlik katsayısını yüzde 30’un üzerinde azaltması, yumuşak, pamuksu (düşük mikronerli ve daha iyi dağılımlı elyaf) dokusu ile kullanım kolaylığı sunması ve uygulama süresinde tasarruf sağlaması yer alıyor.
Dünya üzerinde yaklaşık 10 markanın, Türkiye’de ise ODE’nin kullandığı bu yeni teknoloji sayesinde kalınlık kaybı olmadan sıkı sarım imkanı sunan yeni Starflex, farklı markalarda yaşanabilen tozuma, kaşındırma, batma vb. etkileri de ortadan kaldırıyor. Multipack paketleme yatırımı sayesinde Starflex, lojistik olarak aynı hacme yüzde 33 daha fazla yükleme, paletle indirme-bindirme, dışarıda stoklama ve minimum stok maliyeti imkanı gibi birçok fayda sağlıyor. Starflex’te yapılan raflama yatırımı ise multipack paketleme sistemi ile uyum, hızlı yükleme gibi avantajların yanı sıra yüzde 40 stok kapasitesi artışı sağlıyor.  

EUCEB Belgesi ile Çevreci Kimliği Onaylandı
Starflex, 2014 yılında başlanan sertifikalandırma sürecini de tamamlayarak, EUCEB Belgesi’ni almaya hak kazandı. EUCEB belgeli camyünü, kanserojen olmadığı kesin olarak ispat edilmiş elyaflar anlamına geliyor. Starflex’in, çevre performansını nicel olarak değerlendiren ve beyan eden belgeler olan EPD Çevresel Ürün Beyanı da bulunuyor. Üstün Premium kalitesi ile Starflex toplam 75 ülkeye ihraç ediliyor.
ODE Genel Müdürü Ali Türker, ısı yalıtımında yüzde 60’ın, pazarın genelinde ise yüzde 40’ın üzerinde paya sahip olan Starflex’in sektöre getirdiği yenilikleri şöyle anlatıyor; “Sektörde çevreci ambalaja ilk geçen camyünü olan Starflex, Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından Ambalajın Ay Yıldızları Ödülü’ne layık görüldü. Önümüzdeki sene fırın yenilemesiyle Starflex’de yüzde 30 kapasite artışı hedefliyoruz. Bu yenilikler sayesinde pazara dünya kalitesinde ürünler sunmanın yanı sıra doğanın korunmasına da maksimum katkı sağlamış olacağız. Sektörümüzün bu bakış açısını gözeten yeniliklere ihtiyacı var. Biz de Starflex ile tedarikçi üretici olmanın ötesinde sektörde uzun soluklu bir çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz.”

9 Kasım 2015

Geri