E-dergi
e-dergi
Haberler

Isıdem Fabrikası LEED Sertifikası Aldı

Isıdem Yalıtım'ın Eskişehir'de bulunan Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü üretim tesisi, Erke Tasarım danışmanlığında LEED sertifikası almaya hak kazandı. Bu sertifika ile Isıdem Yalıtım'ın üretim tesisi Türkiye'nin LEED sertifikasına sahip ilk yalıtım fabrikası oldu.

10 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan elastomerik kauçuk köpüğü üretim tesisi, Isıdem Yalıtım’ın sürdürülebilirlik hedefleri dâhilinde LEED sertifikası için 7 ana kategoride incelendi. USGBC (U.S Green Building Council) tarafından yapılan incelemeler sonucunda; Sürdürülebilir Araziler, Su Verimliliği, Enerji ve Atmosfer, İç Mekân Kalitesi, İnovasyon, Bölgesel Krediler, Malzeme ve Kaynaklar kategorilerinde değerlendirilen tesis, LEED sertifikası almayı başardı.
Enerji tasarrufu, su verimliliği, güneş enerjisi ve rüzgâr enerjisi gibi özelliklere sahip yeşil binaların hem çevreci hem tasarruflu olmasının oldukça önem kazandığını dile getiren Isıdem Yalıtım Teknik Direktörü Ayhan Gökbağ, “Kurum olarak tüm üretim ve hizmetlerimizi gerçekleştirirken enerji tasarrufunu stratejik bir iş amacına dönüştürmenin zorunluluk olduğunu kabul ederek çıktığımız bu yolda, yenilikçi ve çevreci vizyonumuzun somut bir örneği olan Eskişehir’deki Coolflex markalı elastomerik kauçuk köpüğü fabrikamızı planladık. Bulunduğumuz çevreye fiziksel açıdan katkıda bulunacak bir tasarımı esas aldık. Çalışanlarımızın motivasyonunu olumlu yönde etkileyecek, sağlıklı ve keyifli bir çalışma alanı sunmayı hedefledik. Bugün, uygulamasını tamamladığımız fabrikamız ile uzun zamandır aday olduğumuz LEED sertifikasını alan Türkiye’nin ilk yalıtım firması olmanın gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra da sürdürülebilir bir yaşam ve enerji tasarrufu için çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek” dedi.

Riyad King Khaled Havaalanı’nda Isıdem Yalıtım Ürünleri Kullanıldı
Riyad King Khaled Uluslararası Havaalanı 5. Terminal’inde Isıdem Yalıtım ürünleri kullanıldı. Bölgenin en teknolojik havaalanlarından biri olan ve toplamda 120 bin metrekare alana inşa edilen Riyad King Khaled Uluslararası Havaalanı’nın havalandırma sistemlerinde Isıdem Duct Connect ürünleri kullanıldı. En üst düzey uluslararası standartlara sahip olan havaalanı, kullanıcı ihtiyaçları ve yerel mimariye uygunluğuyla da ön plana çıkıyor.
Türkiye’de üretilen ürünlere olan güvenin her geçen yıl arttığını dile getiren Isıdem Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu “Isıdem Yalıtım olarak son yıllarda yaptığımız yatırımlarla, uluslararası arenada üstlendiğimiz öncü rol, ülkemiz ve bizler için gurur verici. Bu tür uluslararası projelerde Türkiye’de üretilmiş olan ürünlerin kullanılması, yurtdışında Türk ürünlerine olan güvenin bir göstergesidir” dedi.

9 Ekim 2015

Geri