E-dergi
e-dergi
Haberler

Dünya Devi Armacell Türkiye'de

Esnek yalıtım köpükleri ve mühendislik köpükleri alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Armacell, Türkiye'nin önde gelen yalıtım malzemeleri üreticisi OneFlex'i bünyesine katarak Türkiye pazarına girdi.

Konuyla ilgili gelişmeleri duyurmak amacıyla düzenlenen Armacell Türkiye basın toplantısı, 24 Nisan 2015 tarihinde, Hyatt Regency Ataköy Otel’de gerçekleşti. Toplantıya Armacell CEO’su Patrick Mathieu ve diğer yetkililerle Oneflex yöneticileri katıldı.

Basın toplantısında bir sunum yapan Armacell CEO’su Patrick Mathieu, Armacell markasının kuruluşundan günümüze olan gelişimi, yer aldığı ülkeler ve geniş ürün yelpazesi hakkında bilgi verdi. Sunumun ikinci bölümünde Türkiye’de neden Oneflex markasına yatırım yaptıklarını anlatan Mathieu, enerji tasarrufuna dikkat çekerek Armacell ürünlerinin üretim sırasında tüketilen enerjinin 140 kat fazlasını kullanım sırasında tasarruf olarak geri verebilen ender ürünler olduğunu, böylece ürünlerinden yüksek performans sağladıklarını söyledi.
Mathieu, “Ürün stratejisinde Oneflex markasını koruyacak, Armacell markasını da Türkiye’ye dahil edeceğiz. Ürün portföyümüzü tanımlayarak, Armaflex’i Türkiye’de üreteceğiz. Teknik, akustik, yalıtım ile ilgili yayınlarımız olacak. Türkiye’de yalıtım pazarının lideri olmayı hedefliyoruz. Burada yeni bir fabrikamız var, yepyeni üretim hattı oluşturuluyor, kapasitemizi arttıracağız” dedi.Yönetim yapısında değişiklik olmayacağını da ekleyen Mathieu, insan kaynaklarını geliştirebileceklerini ekledi. 

Armacell Türkiye-Oneflex, Satış ve Pazarlama Direktörü Koray Sarı da yaptığı konuşmada, “Armacell ürünleri ile rekabeti artıracağız, inovatif ürünlerle bayilerimizi destekleyeceğiz” dedi. Kauçuk köpüğünde Türkiye’de yeni yatırımcıların olmasının doğal olduğunu, ancak süreçlerin kolay olmadığını ifade eden Sarı, “Türk HVAC sektörü geniş, üstün özelliklere sahip ve rekabetçi ürünlere sahip olacak. Biz, esnek, kapalı-hücre elastomerik yalıtım malzemelerinde Türkiye genelinde isim yapmayı kısa sürede başardık, pazarın yüzde 25’ine sahibiz ve bu birleşme ile daha da güçlendik, iki yıl içinde hedefimiz pazarın yüzde 40’ına sahip olmaktır. Armacell Türkiye olarak, bizlerin de yönetimde olduğumuz, güçlü bir kadro ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Biz global bir oyuncu olmak istiyoruz, geleceği istiyoruz” şeklinde konuştu. Koray Sarı, Armacell ve Oneflex olarak iki markayla devam edeceklerini, yakın gelecekte Armacell ürünlerini de üreteceklerini söyledi.

Moderatörlüğünü Pazarlama Yöneticisi Serhan Kaya’nın yaptığı etkinlik, bayi toplantısı ve gala yemeği ile son buldu.

Geri