E-dergi
e-dergi
Haberler

Ytong Mimari Fikir Yarışması, Geleceğe Işık Tutuyor

Türk Ytong, birçok başarılı projeye imza attığı "Ytong Akademi" çatısı altında, "20 Yıl Sonra Ben Buradayken" konulu 2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması'nı başlatıyor.
Ytong bu sene katılımcıları kendi deneyimledikleri bir mekan için 20 yıl sonrasına dair öngörülerde bulunmaya davet ediyor. Son başvuru tarihi 22 Haziran olan Yarışma’nın tüm süreçleri dijital platform üzerinden yürütülecek ve her türlü medya türünden sunuma açık olacak. Yarışma ile kent yaşamına, mimarlığın düşünce ve tasarım alanına katkıda bulunmayı amaçlayan Türk Ytong, öğrenmeye ve yeniliğe açık genç mimarlar için de etkileşim fırsatı sunuyor.

Jüri Üyeleri
Kreatif Mimarlık Kurucu Ortağı Aydan Volkan, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güzin Konuk, Mimar Ömer Kanıpak ve Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nükhet Demiren’in jüri üyeliğini yaptığı Yarışma’ya Türkiye ve KKTC vatandaşları ücretsiz olarak katılabilecek.
Jürinin yapacağı değerlendirme sonucunda 3 eş değer ödül seçilecek ve derece alan proje ekipleri Marsilya Mimarlık Gezisi ödülü kazanacak.

Ayrıntılı bilgi için:

Geri