E-dergi
e-dergi
Haberler

BTM Yapı Fuarı'nda 40. Yılını Kutlayacak

Yalıtım sektöründeki 40. yılını kutlayan BTM, 21-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek olan Uluslararası Yapı Fuarı'na katılıyor.
BTM’nin Yapı Fuarı’nın düzenlenmeye başlandığı ilk yıllardan beri katılımcı olarak Fuar’da yer aldığını söyleyen BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, 2015 yılının BTM için önemini şu sözlerle anlattı: “2015 bizim için gurur verici bir yıl. Çünkü sektörde 40 yılımızı doldurduk. Geriye dönüp baktığımız zaman ülkemizde ilk fabrikasyon su yalıtımını üreten, ithalatın yeni başladığı yıllarda ithalatı durduran ve ihracata başlayan BTM, ürettiği mallarla dünyayı 7 defa dolaşabilecek uzunlukta, dünya standartlarında üretim gerçekleştirerek, gurur kaynağı olmuştur. Bitümlü çatı kaplaması - su yalıtımı ürünlerinde ‘ilk üretici’ olmanın gururunu yaşayan, tek üretici gibi görünüp 6 fabrikanın ürettiği tarzda mal üreten, yaklaşık 40 değişik ülkeye ihracat yapan ve 40. yılını doldurmuş bir BTM görüyoruz. Bu maraton yarışında, yorulmamak üzere yola çıktık, aynı duygularla devam edeceğiz”.
BTM’nin yatırımlarından da kısaca bahseden Ürkmez, “2014 yılında açıkladığımız, 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan 68 milyon dolarlık yatırımlarımıza, 2015 yılı ortalarında üretime geçireceğimiz TPO ve PVC yatırımımızı da ilave edersek 2015 yılı sonu itibariyle 80 milyon dolar yatırım rakamına ulaşacağımızı da müjdelemek isteriz” dedi.
BTM 40. yılını kutlamanın yanı sıra bu yıl standında 2014’te piyasaya sürülen ve yapı profesyonelleri tarafından oldukça beğenilen ürün gurubu, Yeni Nesil Su Yalıtım Malzemelerini de ziyaretçilerle buluşturacak.

Geri