E-dergi
e-dergi
Haberler

Aşkın Kanatları Müzesi'ne BTM İmzası

Konya'da yapımı devam eden Kelebekler Vadisi parkında yer alan Aşkın Kanatları Müzesi'nde BTM su yalıtım ürünleri tercih edildi. Uygulamayı BTM'nin Konya Bayisi Fitilsan İnşaat gerçekleştirdi.

7600 metrekare kullanım alanı bulunan Aşkın Kanatları Müzesi’nde, kelebeklerin doğal yaşamlarının gözlemlenebileceği tropikal kelebek bahçesinin yanı sıra aynı anda ziyaretçilerin kelebeklerin koza oluşumlarını da izleyebilecekleri bölümler, tropikal bitki türlerinin yetiştirilebileceği üreme çiftliği, değişik böcek türleri ile ilgili görsel objelerin olduğu koza şeklinde dizayn edilmiş mekânlardan oluşan böcek müzesi, kelebeklerin yaşam döngüleri ile projeksiyonlu sunumlarının olacağı sinema salonu, müzeyi ve kelebekleri hatırlatan ürünlerin yer aldığı mağazalar, kafeteryalar yer alacak. 
Türkiye’de ilk olacak olan bu projenin yapımında öncelikle yalıtım uygulamalarının başarısını artıran ve yapışmayı tam olarak sağlatan astar uygulaması için BTM BTR100 astar ürünü zemine uygulandı. Temel yalıtımlarında ise BTM Elastobit serisi PE4 membran kullanıldı. Bitkilendirilen alanlarda ise bitki köklerine dayanıklı BTM Botanik membran tercih edildi. Çatı detaylarında BT2K600 başarı ile uygulanırken, metal oluklarda ise bu tür yüzeylerde güvenle kullanılan ELS100 likit ürünü seçildi. BTM geniş ürün gamıyla projenin ihtiyaç duyduğu yalıtım çözümlerini 40 yıllık tecrübesi ve kalitesinden güç alarak sunmayı başardı.

Geri