E-dergi
e-dergi
Haberler

Baumit, Türkiye'de Boya Üretimine Başladı

Baumit, müşteri taleplerine daha hızlı yanıt verebilmek ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla Gebze'deki fabrikasında altyapı çalışmalarını tamamlayarak boya üretimine başladı.

Bugüne kadar Avusturya’dan ithal edilen boya ürünleri artık Türkiye’de üretilecek. Böylece Baumit, kuru harç üretiminin yanı sıra likit üretimle de taleplere yanıt verecek. Baumit’in yeni dış cephe boyaları StarColor ve ProColor, tesiste üretilen ilk dış cephe boyaları oldular. Baumit StyleColor dış cephe boyası da tesiste üretilebilen ürünlerden biri. 

ETAG 004 Belgeli Baumit Taşyünü Isı Yalıtım Sistemleri
Baumit, Avrupa Teknik Onaylarına uygun olarak ETAG 004 Normu’nun tüm kriterlerini yerine getiren, test edilmiş ve belgelendirilmiş ısı yalıtım sistemleri ProSistem ve StarSistem ile yangın kriterlerini tümüyle yerine getiriyor. Baumit, ETAG 004 belgesi ile her iki ısı yalıtım sistem performansının da en üst seviyede olduğunu garanti altına alınıyor. 
Baumit İnovasyon Merkezi tarafından, PTP tipte yanmaz mineral taşyününden geliştirilen Baumit MineralTherm plakası ile oluşturulan ve testlerden geçirilen ProSistem ve StarSistem, 25 yıl fonksiyonellik sunuyor. 5 cm yalıtım kalınlığı tercih edilen bir sistemde 7,5 kg/m2 ağırlık ile sisteme dâhil olan taşyünü levhalar, uygun levha yapıştırma ve sıva harcı kullanılarak uygulanıyor. Bu nedenle sistemlerde taşyünü ile birlikte yüksek performans gösteren Baumit StarContact White ve ProContact ürünleri kullanılıyor.

Geri