E-dergi
e-dergi
Haberler

Filli Boya Capatect'ten Hastanelerde Enerji Verimliği Projelerine Destek

Filli Boya Yalıtım Capatect, Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü "Kamu-Özel Elele Enerji Verimliliğine" projesi kapsamında, Trabzon Ahi Evren Göğüs ve Kalp Damar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin restorasyonuna yalıtım desteği verdi.

İlk kez Sağlık Bakanlığı’nın kendisine bağlı sağlık tesislerinde kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması amacıyla başlattığı proje ile tüm kamu binalarına da enerji verimliği konusunda örnek olunması hedeflendi. 
Capatect Isı Yalıtım Sistemi’nin tercih edildiği projede yüksek ısı yalıtım performansı sağlaması amacıyla standart EPS levhalara göre yüzde 20 daha yüksek yalıtım gücüne sahip 6 cm Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları ve pencere etraflarına da Capatect Taşyünü levha uygulaması yapıldı. Son kat uygulamasında dış hava şartlarına ve yangına dayanıklı, Capatect Sıva ve Capatect mineral kaplama uygulaması ile Avrupa standartlarında bir ısı yalıtım sitemi uygulamasının yapılması sağlandı. Renk alternatiflerine sahip Capatect son kat boya uygulaması ile projeye istenen görünüm kazandırıldı.
Filli Boya Yalıtım Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, “Isı yalıtım sisteminin performansı, kullanılan malzemelerin kalitesi, birbiriyle uyumu ve uygulama kalitesi ile doğrudan ilgilidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Dr. Robert Murjahn Enstitüsü (RMI - Türkiye) işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz, dış ısı yalıtım sistemlerinin yangın performansını ölçmeyi amaçlayan ‘Full Scale’ yangın testlerinde de gördüğümüz gibi doğru malzemeler ve doğru uygulama ile yapılan mantolama uygulamalarının yangın açısından da güvenli olduğunu işaret ediyor. EPS içeren mantolama sistemleri binalarda güvenle kullanılabiliyor. Bu projemizde de pencere etraflarına bariyer olarak Capatect Taşyünü levha ve son kat mineral kaplama uygulaması ile ek yangın dayanımı sağlamış olduk” dedi.

Megastar Tarkan, Filli Boya Reklamlarında
Filli Boya’nın 2015 “Hayattan Rengi Alın Geri Neyi Kalır ki?” reklam kampanyası ünlü sanatçı Tarkan tarafından yorumlanarak yayına başladı. 33 kanalda aynı anda yayınlanmaya başlayan reklam kampanyası yayına girdiği ilk andan itibaren izleyiciler tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılandı. 
Filli Boya’nın “Hayattan Rengi Alın, Geri Neyi Kalır ki?” isimli reklam kampanyasında 2012 yılında Buğra Gülsoy, Gupse Özay, Selçuk Yöntem, Tülin Şahin, Zerrin Tekindor; 2013 yılında ise MFÖ, Özcan Deniz, Halil Sezai, Manga ve Nüket Duru rol almıştı.

Geri