E-dergi
e-dergi
Haberler

Türkiye İMSAD'ın Yeni Başkanı Fethi Hinginar Oldu

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD)'nin, 33. Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı yapıldı. Türkiye İMSAD'da başkanlık görevine, Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar geldi.
Başkanlık görevini Dündar Yetişener’den devralan Fethi Hinginar, önceki dönemde Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapıyordu. Genel kurul toplantısında 2015-2017 dönemini kapsayan 2 yıl için görev yapacak Türkiye İMSAD’ın 18 kişilik yönetim kurulu belirlendi. Yönetim kurulunun aynı gün ilk toplantısında yapılan görev dağılımında; Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, başkan vekilleri Oktay Alptekin (PÜKAD), Çetin Tecdelioğlu (Çetin Cıvata) ve Arif Nuri Bulut (İzocam) oldu. Kenan Aracı (Çuhadaroğlu) ile Mehmet Tunaman (Saint-Gobain Rigips) ise başkan yardımcılığı görevini üstlendiler. Türkiye İMSAD’ın yönetiminde görev alan diğer üyeler ise şu şekilde: Dündar Yetişener (Fibrobeton), Mehmet Hacıkamiloğlu (Akçansa), Ferdi Erdoğan (Kaleseramik), Haluk Sarıaltın (Trakya Cam), Müfit Ülke (Duravit), Ercüment Yalçın (Wilo), Erdem Ertuna (Türk Demirdöküm), Ece Ceyhan Baba (Seranit Seramik), Bora Tuncer (Schneider Elektrik), Özgür Sezginer (Tepe Beton), Yener Gür’eş (TUCSA), Kadir Başoğlu (TUKDER), Mehmet Nazım Yavuz (ÇATIDER).
Türkiye İMSAD’ın yeni başkanı Fethi Hinginar Genel Kurul’daki konuşmasına, geçtiğimiz yıl 30’uncu yaşını kutlayan Türkiye İMSAD’ı bugünlere taşıyan tüm başkan, yönetici ve üyelere teşekkür ederek başladı. 
Türkiye İMSAD olarak varlık nedenlerinin, gerek politika belirleyen karar mercileri ve kamu kurumlarıyla, gerekse mimar, mühendis ve taahhüt sektörü başta olmak üzere pazarın tüm paydaşlarıyla işbirliği yaparak ülkemize hizmet vermek olduğunu vurgulayan Fethi Hinginar, sözlerine şöyle devam etti: “Önümüzde uzun bir yol var. Bir yanda iç pazarımızda arzuladığımız kalite ve standartlara ulaşamamış bir kentsel dönüşüm sürecindeyiz. Bu konuda hem tüm karar mercilerini uyarmaya, öneriler getirmeye devam etmek, hem de sektörümüzün diğer paydaşlarıyla birlikte koordinasyon içinde çalışmak zorundayız. Diğer yanda doğal pazarımız olan çevremizdeki ülkelerde süren çatışma ve siyasi çalkantılar var. İhracatı artırmak için yeni pazarlara ulaşmamız, o pazarlarda yerleşmemiz gerekiyor. Hedefimiz, paydaşlarımızla işbirliği içinde ülkemize daha fazla fayda sağlamak, toplumumuzun yaşam kalitesini yükseltmektir.”

Geri