E-dergi
e-dergi
Haberler

Pakpen, 5. Kez Süper Marka Seçildi

Başarılı Ar-Ge çalışmaları, ürün kalitesi ve aldığı uluslararası sertifikalarla yapı sektörünün öncü kuruluşlarından olan Pakpen, Superbrands Türkiye listesinde beşinci kez yer aldı.

Pakpen Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Hale Kuyucu, 2005 yılından bu yana her iki yılda bir açıklanan Superbrands listesinde, beşinci kez yer aldıkları için gururlu olduklarını söyledi. Kuyucu, “süper marka” seçiminde, şirketlerin teknolojisi, yaptığı yatırımlar, iş gücü kalitesi, yaratıcılığı, markalaşma süreci, sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk projeleri, çevre duyarlılığı, etik değerleri ve vergi sıralamasının büyük önem taşıdığının altını çizdi. 

İbrahim Tuza: “Kentsel Dönüşüm Tasarruf için Bir Fırsat”
Enerji Verimliliği Haftası’nda enerji tasarrufunun Türkiye için önemine dikkat çeken Pakpen Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Tuza, kentsel dönüşümün, tasarruf sağlayan çevreci binalar kurmak için bir fırsat olduğunu söyledi.
Ekonomik büyüme için üretim kadar, tasarrufun da önemli olduğuna dikkat çeken İbrahim Tuza, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için, ithalat yükünün ağır olduğu enerjide tasarrufun hayati olduğunu ifade etti. Bu anlamıyla kentsel dönüşümün tasarruf sağlayan çevreci binalar kurmak için bir fırsat olduğunu dile getiren Tuza, “Kentsel dönüşümle 20 yılda yapılması planlanan 6.5 milyon konutta, doğru ürün ve doğru uygulamalarla sağlanacak enerji tasarrufu, ülkemizin ciddi bir kazanım elde etmesi adına önümüzde bir fırsat” dedi.

Geri