E-dergi
e-dergi
Haberler

Isıdem Yalıtım'dan Eskişehir'e Dev Yatırım

Isıdem Yalıtım, havalandırma ve tesisat sektöründe yalıtım amaçlı kullanılan elastomerik kauçuk köpüğü üretimi için Eskişehir OSB'ye 30 milyon TL'lik yatırım yaptı.
Isıdem Genel Müdürü Murat Erenoğlu, yaklaşık 30 milyon TL’ye mal olan ve 40 dönüm arazi üzerine inşa edilen 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip üretim tesisinin 200 kişiye istihdam yaratacağını söyledi. Erenoğlu “ABD, Avrupa, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Afrika Kıtası ve Rusya gibi bölgelere Flexible Hava Kanalı ürünümüzle ihracat yapıyoruz. Yeni yatırımımızla yine bu pazarlarda Kauçuk Köpüğü ürünümüzle de aktif olarak rol almayı düşünüyoruz” dedi. 

Isıdem, Üniversite-Sanayi İşbirliğiyle Sektörün Geleceğine Yön Veriyor
Isıdem, Hacettepe Üniversitesi Polimer Bilimi ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı’nın 16 Aralık 2014 tarihinde düzenlediği “Polimer Bilimi ve Teknolojisi Eğitimi ve Araştırmalarında Son Gelişmeler” konulu çalıştaya katıldı.
Isıdem Yalıtım Teknik Direktörü Ayhan Gökbağ’ın katıldığı çalıştayda; akademisyenler, sektör profesyonelleri ve öğrenciler bir araya gelerek, plastik ve kauçuk sektöründeki Ar-Ge faaliyetleri konusunda fikir alışverişinde bulundular. Üniversitelerde gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetlerinin sanayi alanında uygulanabilirliğinin de tartışıldığı çalıştayda, üniversite-sanayi işbirliğinin önemine dikkat çekildi.

Geri