E-dergi
e-dergi
Haberler

Armacell, Oneflex'i Satın Aldı

Ekipman yalıtım piyasasına ilişkin esnek yalıtım köpüklerinde dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Armacell, Türk yalıtım malzemeleri üreticisi OneFlex'i (Das Yalıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.) satın aldı.
Bu satın alma, şirketin daha önce bir yerli lisans ile temsil edildiği Türkiye’deki konumunu güçlendiriyor. Aynı zamanda, Armacell’in etki alanını, Ortadoğu bölgeleri genelinde yer alan ülkelere de yayıyor. 
Armacell International S.A. İcra Kurulu Başkanı Patrick Mathieu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “OneFlex’in ürün aralığı, elastomer esaslı borular ve levhalarla birlikte, Gelişmiş Yalıtım bölümündeki portföyümüze çok iyi uyum sağlıyor ve ürün kapasitelerimizi önemli ölçüde zenginleştiriyor” dedi.
OneFlex’in bölge genelinde çok profesyonel bir üretim platformu ve deneyimli yönetim ekibi olan bir dağıtım ağına sahip olduğunu sözlerine ekleyen Mathieu, “Gelecek dönemde, Türkiye, esnek yalıtım malzemelerini maliyet etkin bir şekilde, Ortadoğu, Afrika ve Güneydoğu Avrupa geneline ihraç etmek açısından bir köprü görevi görecektir” şeklinde konuştu.
Merkez ofisleri İstanbul’da, üretim birimi ise Bursa’da yer alan OneFlex, esnek, kapalı-hücre elastomerik yalıtım malzemelerini esas alan inşaat teknolojisinin üretimi ve satışı konusunda uzman. Aynı isim altındaki markası ile ülke genelinde isim yapmayı başaran OneFlex, 2014 yılında 26 milyon TL’den fazla gelir elde etti.

Oneflex, Sosyal Sorumluluk Projesi Bülten 3’ü Yayınladı
Oneflex, sosyal sorumluluk etkinlikleri kapsamında 2014 yılının son ayında üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Enerjiyi Yöneten Tesisat Mühendisleri” konulu Bülten 3’ü yayınladı.
Oneflex Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Koray Sarı, “Sosyal sorumluluk projemiz olan Bülten-1’i, ilk olarak Gümüş Sponsor olduğumuz Climamed’13 etkinliğinde, Bülten-2’yi 2014 yılında katıldığımız yurt dışı fuar ve yurt içi Sodex Fuarı’nda ve katıldığımız etkinliklerde paylaştık. Bülten 3’te ise değerli projecilerimizin enerjiyi doğru yönetme konulu değerli görüş, öneri ve tavsiyeleri, kalıcı bir şekilde paylaşıma sunuldu. 2015 yılında katılacağımız tüm etkinliklerde ve üniversitelerin etkinliklerinde ücretsiz dağıtacağız. Web sitemizde de bülten çalışmalarımıza yer verdik” dedi.

Oneflex Ürünleri Orman Genel Müdürlüğü Hizmet Binası’nda
Das Yalıtım A.Ş.’nin Oneflex marka elastomerik kauçuk köpüğü yalıtım ürünleri, Kayalar İnşaat’ın yükleniciliğini üstlendiği, TOKİ’nin ihale ettiği Ankara Orman Genel Müdürlüğü Hizmet Binası’nda tercih edildi. Mekanik Projesi Ersu Mekanik tarafından üstlenilen Orman Genel Müdürlüğü Hizmet Binası’nda 19 mm kendinden yapışkanlı 15 bin metrekare levha, 20 bin metre boru yalıtım malzemesi kullanıldı.

Geri