E-dergi
e-dergi
Haberler

Dünyaca Ünlü İsimler Yeşil Çatıları İstanbul'da Tartışacak

Avrupa'da 70'li yıllardan bu yana hızlı bir gelişim gösteren yeşil çatılar, ülkemizde ise son yıllarda artmaya başladı.

Yeşil çatılar konusunda yeni trendler ve teknolojiler, nisan ayında düzenlenecek 4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi kapsamında dünyaca ünlü isimlerle İstanbul’da masaya yatırılacak. 
4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi, Uluslararası Yeşil Çatı Derneği’nin (IGRA) ev sahipliğinde, ilk kez İstanbul’da düzenleniyor. “Doğayı Çatınızda Keşfedin” sloganı ile 20-21 Nisan 2015 tarihlerinde Zorlu Center içinde yer alan Raffles Otel’de gerçekleşecek kongre, yeşil çatılar konusunda dünyadaki en büyük organizasyon olma özelliğine sahip. 
4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi, dünya çapında üne sahip mimar, tasarımcı ve yeşil çatılar konusunda uzman isimleri ağırlayacak. Güncel gelişme ve teknolojilerin yanı sıra yeşil çatıların modern mimarlık konseptleri ve şehir planlama çözümleri ile ilişkisi tartışılacak. Gelecekteki teknolojilerin neler olacağı da yine kongrede ortaya konulacak. Yeşil çatı teknolojisindeki Türkiye ve dünyadan başarılı çözümler ile uygulamaları gözler önüne serecek olan kongre, gelecekteki teknolojilerin neler olacağına da odaklanacak. Türkiye ve Almanya’dan yerel yönetim temsilcilerinin yerini alacağı organizasyon, Onduline Avrasya sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Geri