E-dergi
e-dergi
Haberler

BTM Yön. Kur. Başkanı Levent Ürkmez, İzmir Ticaret Odası'nın Konuğu Oldu

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, İzmir Ticaret Odası organizasyonu ile düzenlenen "Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri"nde konuşan BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, "Biz maraton yarışçıyız. 30 yıl önce başladığımız ihracat maratonunda bugün 50 ülkeye ulaştık. Her geçen gün ülke ekonomisine olan katkımızı artırmak için hız kesmeden koşmaya devam ediyoruz" dedi.

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ın açılış konuşmasından sonra 30 yıla dayanan ihracat tecrübesini paylaşmak üzere “Dış Ticaret Bilgilendirme” seminerinde söz alan BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, sanayiciliğe adım attıkları ilk yıllardan itibaren ihracata büyük önem vererek bölgesel marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti. Ürkmez, “Yalıtım konusunun henüz yeni gündeme geldiği ve ithalatın yeni başladığı dönemde, 1986 yılında, İstanbul Çatalca’daki bayisi olduğumuz Şişe Cam fabrikasını satın alarak yalıtım malzemeleri üretimine başladık. Fabrikamızı doğduğumuz topraklara, İzmir Kemalpaşa’ya taşıdık. Kısa sürede üretimimizle yalıtım malzemeleri ithalatının önüne geçtik ve ihracata başladık. İlk günden itibaren Avrupa standartlarında üretim yapmanın önemine inandık. Çünkü ancak Avrupa normlarında üretimle rakiplerinizin önüne geçebilir, dünya markaları ile rekabet edebilirsiniz” şeklinde konuştu.  

 Günümüzde BTM Grup’un 250 milyon TL ciro, 28 milyon dolar ihracat gerçekleştiren, yurtiçi ve dışında sektöründe lider kuruluşlar arasında yer aldığını belirten Ürkmez, ülkemizde ve dünyada enerji tasarrufuyla birlikte yalıtım konusunun önem kazanmasıyla yatırıma odaklandıklarını söyledi. Ticari açıdan büyük potansiyele sahip olan Kazakistan’da da mevcut yatırımlarına ilaveten 15 milyon dolarlık birçok yeni yatırıma imza attıklarını ifade eden Ürkmez, 2015 sonuna kadar “70 milyon doları bulacak yeni yatırımlarımızla Kazakistan ve Türkiye’deki tesislerimizin kapasitesini yüzde 50 oranında artırmayı planlıyoruz. Bu sayede gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından artan talepleri karşılamayı, toplam grup şirketleri satış ciromuzu 360 milyon TL’ye çıkarmayı ve 40 milyon dolar ihracatı hedefliyoruz” dedi.

BTM’den Yeni Bir Ürün Daha: BTMSEAL DRY ROOF 
BTM tarafından piyasaya sürülen BTMSEAL DRY ROOF, çimento esaslı çatılarda, teras ve balkon yüzeylerinde, çimento esaslı levha yüzeylerinde, çatılardaki metal yağmur derelerinde, ıslak hacimlerde ve seramik altı su yalıtım uygulamalarında uygulanmak üzere formüle edilmiş, akrilik polimer esaslı bir su yalıtım malzemesi. Standart rengi beyaz olan ürünün çatılardaki shingle kaplama uygulamalarında yaygın renkler olan shingle kırmızısı, shingle yeşili alternatifleri de üretiliyor.

Geri