E-dergi
e-dergi
Haberler

Ravaber, Taşyünü Sandviç Panelde Tercih Edilen Marka Oluyor

Taşyünü sandviç paneller, yanmazlık özelliği nedeniyle özellikle yangın riskinin yüksek olduğu yapılarda ve azami yangın dayanımı istenen yapılarda güvenle kullanılıyor.

Bunun yanı sıra sigorta şirketleri de yangına karşı sigorta talebi alırken yönetmelik hükümlerine uyulup uyulmadığını kontrol ederek özellikle binalarda teknik olarak kullanılan yapı malzemelerinin risk değerlendirmesine göre analiz ve raporlama yaptıkları için taşyünü sandviç paneller tercih edilen bir yapı malzemesi olarak öne çıkıyor.


Ravaber taşyünü paneller, yangın emniyetinin yanı sıra ısı yalıtımı da sunarken, taşyününün lifli yapısı sayesinde en üst derecede ses yalıtımı sağlayarak konforlu yaşam alanları yaratıyor.
Ravaber taşyünü, tam otomatik üretim tesisinde dilimlenerek lifleri panel yüzeyine dik hale getiriliyor. Böylece panelin  fiziksel ve mekanik dayanım gücü artırılıyor. Hadvelerin içini de dolduracak şekilde dilimlenen lifler, panelin içine birbirine göre şaşırtılmış eklerle otomatik olarak yerleştiriliyor. Ravaber taşyünü paneller özellikle endüstriyel binalar, uçak hangarları, alışveriş merkezleri, eğitim tesisleri, askeri yapılar, silolar, spor salonları, kapalı yüzme havuzları, prefabrik şantiye binaları, konut çatıları, ambarlar ve yangın riski yüksek patlayıcı malzeme depolarında tercih ediliyor.

Geri