E-dergi
e-dergi
Haberler

BTM, Dubai Big 5 Fuarı'nda Ortadoğu'lu Müşterileriyle Buluştu

Dubai Big 5 Fuarı 17-20 Kasım 2014 tarihleri arasında World Trade Center'da gerçekleşti. Ortadoğu'nun en büyük inşaat fuarında BTM de standıyla yerini aldı.

Fuarda BTM SEAL yeni nesil su yalıtım ürünleri ve restorasyon projelerinde güvenle tercih edilen Renova serisi ürünler büyük ilgi gördü. Fuar boyunca BTM standını başta Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Umman, Lübnan ve Suudi Arabistan olmak üzere 31 ayrı ülkeden profesyonel ziyaret etti.


BTM İhracat Müdürü Kubilay Özcan, yeni nesil su yalıtım ürünlerinden Alfa Hibrit’in ıslak zeminlere doğrudan uygulanabilme özelliği ve şeffaf olarak da üretilebilirliği nedeniyle öne çıktığını belirtti. Özcan, kendinden yapışkanlı Renova UNO ve DUE’nin ise şalümo alevi ile yapıştırılmadığı için tarihi binalarda ve yenileme projelerinde aranan ürün olduğunu vurguladı.

BTM’ye İhracatta Altın Madalya
BTM, İzmir Ticaret Odası’nın geleneksel ödül töreninde, “Sektöründe Ülkemize En Çok Döviz Kazandıran Şirketler” kategorisinde Altın Madalya ile ödüllendirildi.
Ödül töreninde konuşan BTM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, 2014 yılı hedeflerini tutturmak üzere olduklarını, bu yıl içinde başlattıkları toplam 68 milyon dolarlık yatırımların bir kısmını gerçekleştirdiklerini, İzmir’de yapılan Polyester Keçe ve Kazakistan’daki yatırımları ise 2015 Mayıs ayında tamamlayacaklarını ifade etti. Ürkmez, İhracat yaptıkları ülke sayısının 42’yi bulduğunu, 2015 yılında ise bu sayıyı 50’ye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Geri