E-dergi
e-dergi
Haberler

AKG "Tasarımın Binbir Yüzü"ne Ev Sahipliği Yaptı

İzmir Mimarlık Merkezi'nde AKG Gazbeton'un ev sahipliğindeki "Tasarımın Binbir Yüzü" anlatılarının ilkinde sektör temsilcileri, mimar Bahadır Kul ile biraraya geldi.

İzmir’in son yüz yılına tanıklık etmiş tütün deposunun restorasyonuyla İzmir’e kazandırılan İzmir Mimarlık Merkezi’nde 21 Ekim’de gerçekleştirilen söyleşide, Mimarlar Odası İzmir Şubesi yönetimi ve üyeleri ile üniversitelerden, kamudan ve özel sektörden davetliler yer aldı.
Kayseri Stadyumu’ndan Eskişehir Stadyumu’na kadar sayıları 15’i geçen stadyum projeleri ile toplamda 20’ye yakın mega projeye imza atan Bahadır Kul, tasarım yolculuğunu ve tasarımın hikâyesini dinleyicilerle paylaştı.
Mega yapılarda tasarımın inceliklerini İzmirli meslektaşları ile paylaşan Kul, “Yapılarımızla insanların duygularına hitap ediyor, mega projelere sosyal donatılar ekleyerek konforu arttırıyoruz” dedi. AKG Gazbeton ürünlerini, gazbetonun kolay ve hızlı taşınması, yapıya az yük bindirmesi ve iklimlendirmeye sağladığı katkı nedeniyle tercih ettiklerini ifade eden Bahadır Kul, “İşbirliğimiz devam edecek, birlikte daha nice mega projeler gerçekleştireceğiz” diye ekledi.


Uluslararası Mimarlar Birliği tarafından 2014 yılının teması olarak seçilen “Sağlıklı Kentler, Mutlu Kentler” temasının, AKG Gazbeton’un bu proje için ilham kaynağı olduğu belirtilen etkinlikte, Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç; “Ülkemizin usta tasarımcılarıyla bir arada olacağımız bu etkinlikler serisinin ilkinde Bahadır Bey’e tasarım hikâyelerini bizimle paylaştığı için teşekkür ediyor, 2015 yılında da farklı projelerle işbirliğimizin devam etmesini istiyoruz” dedi.
AKG Gazbeton’un İzmir’de devam edeceği “Tasarımın Binbir Yüzü” etkinlikleri 13 Kasım tarihinde  gerçekleşecek olan mimar Aydan Volkan söyleşisiyle sürecek.

Geri