E-dergi
e-dergi
Haberler

Pakpen, Kalite Belgeleriyle Global Marka Hedefine Yaklaşıyor

Pakpen A.Ş.'nin hem yapı sektörü ve yerel yönetimler hem de bayileri ile buluştuğu kurumsal dergisi Pakpen Haber'in 30. sayısında dosya konusu "yapı sektöründe kalite" oldu.

Kalite belgelerinin sektöre ve firmalara sağladığı katma değerin irdelendiği dosya konusu için görüşlerini bildiren TSE Yapı Malzemeleri Sektörü Müdürü Osman Özdemir, TSE tarafından verilen belgelerin, üretici firmaların standartlara uygun üretim yaparken, kalite kontrol faaliyetlerini de yerine getirdiği anlamını taşıdığını aktardı. Özdemir, kalitesi TSE güvencesinde olan ürünlerin gönül rahatlığıyla satın alınabileceğini, bir ürünün TSE belgeli olmasının, o ürünle ilgili bir uygunsuzluk bildirildiğinde TSE olarak bunun takipçisi olacakları anlamını taşıdığını söyledi. 

Pakpen A.Ş. Kalite Müdürü Serap Gökmen ve Pakpen A.Ş. Ar-Ge Müdürü Serhat Çiftçi

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan ise, sektörde kalite belgeleri ile ilgili olarak “Belgeden ziyade kalite anlayışının sağlayacağı değerlerin ve faydaların dikkate alınması gerekiyor” dedi. 
Pakpen A.Ş. Kalite Müdürü Serap Gökmen ise Pakpen ürünlerinin başta Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere, Avrupa’dan Afrika’ya kadar birçok ülkeye ihraç edildiğini kaydetti. Gökmen, “Farklı ülkelere ürün satabilmemiz için, öncelikle o bölgeye ait yerel standartları ve yönetmelikleri yakından takip ediyoruz” diye konuştu. Pakpen’in ürün geliştirme ve belgelendirme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü vurgulayan Gökmen, “Devam eden yeni ürün geliştirme ve belgelendirme faaliyetleri, Pakpen’in sektörde emin adımlarla ilerlemesini, uluslararası pazarlarda söz sahibi olmasını ve ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmasını sağlıyor” ifadesini kullandı. 

Pakpen A.Ş. Ar-Ge Müdürü Serhat Çiftçi ise Pakpen’in gönüllü olarak başvurduğu ve aldığı ürün ve hizmet sertifikalarının, şirketin sektördeki konumunu güçlendirdiğini, özellikle yurtdışındaki belgelendirme kuruluşlarından alınan sertifikaların ihracat potansiyelini önemli ölçüde artırdığını vurguladı. Çiftçi, “Halihazırda sahip olduğumuz kalite belgeleri, sektörde en çok bilinen ve büyük firmaların prestij anlamında tercih ettiği belgeler. Tüm bu kalite belgeleri, Pakpen’in global bir marka olma yolundaki hedefine yaklaşmasına ve sektördeki kalite algısının yükselmesine aracılık ediyor” dedi.

Pakpen, Ürünlerini Azerbaycan Yapı Sektörüyle Buluşturdu
20. BAKUBUİLD-Bakü Yapı ve İnşaat Fuarı’na katılan Pakpen, ürünlerini Azerbaycan yapı dünyası ile buluşturdu. Pakpen, fuarda 72 metrekare büyüklüğündeki stand alanında PVC profil ürünleri, sandviç panelleri, PPRC boru ve ek parçaları, HDPE 100 boruları ve Korige kanalizasyon borularını sergiledi.
Pakpen Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Tuza, Azerbaycan pazarına büyük önem verdiklerini ve bu pazara yönelik çalışmalarını önümüzdeki süreçte artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Geri