E-dergi
e-dergi
Haberler

Mapei ile EKB Almak Artık Çok Kolay

Enerji Verimliliği Kanunu gereği tüm binalarda Mayıs 2017 tarihine kadar alınması zorunlu kılınan Enerji Kimlik Belgesi (EKB)'nin nasıl alınacağı en önemli soru işaretlerinden biri.
Belgeye başvurmadan önce gerekli tedbirlerin alınarak doğru kalınlıkta ısı yalıtım levhaları tercih eden binalarda daha yüksek sınıfta bir enerji kimlik belgesine sahip olmak mümkün.

Dünyada yaklaşık 77 yıllık tecrübesi ve 55 Ülkedeki 62 fabrikasıyla hizmet  veren Mapei, Türkiye pazarına sunduğu Wallmerk Isı Yalıtım Sistemi ürünleri kullanan binalara, Enerji kimlik Belgesi (EKB) hizmetini ücretsiz olarak  sunmaya başladı. Yalıtım sektörünün hem doğru ürünler hem de eğitimli işçilik kullanılarak tüketicilerin yararına gelişmesi için sürekli destekler geliştiren Mapei,  Wallmerk yalıtım sistemi kullanarak ısı yalıtımı yaptıran binaları işçilik hatalarına karşı da 2 yıl boyunca  sigortalıyor. Mapei bu sayede, işçilik hatası nedeniyle nihai tüketicilerin olası mağduriyetlerini engellemeyi ve ısı yalıtımı yaptırmanın keyfini uzun yıllarca sorunsuz yaşamalarını amaçlıyor.

Mapei Türkiye Genel Müdürü Alper Özer

Konu hakkında görüşlerini belirten Mapei Türkiye Genel Müdürü Alper Özer, “Tüketicilerimizin doğru malzeme  ve doğru işçilikle binalarında sorunsuz şekilde ısı yalıtımı uygulaması yaptırabilmeleri için birçok destekler geliştirdik. Bunlardan en önemlilerinden biri olan Enerji Kimlik Belgesi uygulamamızla tüketicilerimizin optimum verimi alabilmeleri için kulaktan dolma bilgiler yerine profesyonel destek almalarını sağlıyoruz. Bu sayede hem ürünlerimizi kullanarak ısı yalıtımı yaptıran binaların EKB ihtiyacını karşılamayı, hem de ülkemizin 2023 enerji verimliliği hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamayı amaçladık. Bunun yanında ürünlerimizdeki üstün kaliteyi tercih eden tüketicilerimizi olası işçilik hatalarına karşı koruyabilmek için de 2 yıl boyunca geçerli olacak ‘Uygulama Sigortası’nı geliştirdik” dedi.

Geri