E-dergi
e-dergi
Haberler

Pakpen'den HFC Gazı İçermeyen Ekolojik Isı Yalıtım Levhası


Pakpen, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına hız verdi.

Kalitesinden ve çevreci duruşundan taviz vermeyen Pakpen, Türkiye’de ve sektöründe ilk kez HFC gazı içermeyen XPS ürününü pazara sundu.
Pakpen’in çevreye duyarlı ve inovatif üretim anlayışının bir sonucu olan yeni ekolojik ürünü Pakboard HFC Free (XPS 200, XPS 200P, XPS 300Z) sera etkisi oluşturmayarak çevreye sürdürülebilir bir katkı sağlıyor.
Pakpen’in Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Tuza, “Ülkemizde her geçen gün XPS maliyetlerini düşürmek için düşük yoğunlukta (22-24 kg/m3) üretimler yapılırken, HFC gazı içermeyen bir XPS ürününün 24-32 kg/m3 yoğunluk aralığında üretilmesi zorluğunu aşarak önemli bir başarıya imza attığımız için gururluyuz” dedi.
Pakboard HFC Free, Yalıtım Dergisi tarafından düzenlenen “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri”nde “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” adayları arasında da yer alıyor.

Pakpen, İstanbul Pencere Fuarı’nda İlgi Odağı Oldu 
Pakpen, 12–15 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen İstanbul Pencere Fuarı’na katıldı.  Fuarda Pakpen ve PakDoor markası ile üretim yapılan pencere ve kapı ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Yüzde 40’a kadar enerji verimliliği sağlayan ürünler yoğun ilgi gördü. 
Pakpen Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Tuza, “Pakpen olarak İstanbul Pencere Fuarı’na ilk yılından beri katılıyoruz. Bugüne kadar fuarı ziyaret eden ülkelerle kurduğumuz temaslardan olumlu sonuçlar aldık. Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, İran, İspanya, Kosova, Makedonya, Mısır, Romanya, Rusya, Sırbistan, Suriye, Ukrayna, Yunanistan gibi ülkelerden birçok ziyaretçimiz oldu. İstanbul Pencere Fuarı ile yüzde 40’a varan ses ve ısı yalıtım özelliklerine sahip, kaliteli malzemeler ile şık tasarımları birleştiren ürünlerimizi hedef pazarlara birebir tanıtma fırsatı yakaladığımızı düşünüyoruz” dedi.

Geri