E-dergi
e-dergi
Haberler

İnterfiks Yapı Kimyasalları, Yaşam Alanlarının Konforu için Çalışıyor


Ekonomik kalkınmanın, doğal varlıkları ve çevreyi tahrip etmeden gerçekleşmesi gerekliliğini yönetim anlayışının temel ve değişmez unsurlarından biri olarak kabul eden İnterfiks Yapı Kimyasalları, Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşması ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için çalışmalarına devam ediyor.

İnterfiks, tüm yapıların ekonomik ömrünün uzatılması, tasarruf sağlanması ve yaşam konforunun artırılması amacına yönelik olarak geliştirdiği nitelikli ve çevre dostu ürünleriyle sektörde kalitenin sürekliliğinin korunmasına katkıda bulunmak ve bu ürünlerin doğru kullanılması konusunda sistematik çözümler üretmek misyonu ile hareket ediyor. 
Gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakabilmek için üzerine düşen görevlerin bilinci ile toplumun ve çevrenin sürdürülebilir gelişimine katkı sunmayı amaç edinen İnterfiks Yapı Kimyasalları, kuruluşunun 25. yılı kapsamında bir dizi etkinliğe de imza atıyor. 
İnterfiks, bu etkinlikler çerçevesinde 15 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşecek olan, katılımcılığın ön planda olduğu, çevreye zararı en aza indirilmiş ürünlerin üretildiği, ortak yaşam alanlarının korunduğu ve tasarlandığı kentlere sahip olabilmek için “şeffaflık” kavramının çevre, ekonomi ve toplum boyutlarıyla ele alınacağı EKODesign konferansının ana sponsorları arasında yerini aldı.
Öte yandan, ormanların toprak erozyonunu azaltıcı, hatta tamamen engelleyici etkilerini önemseyerek Tema Vakfı öncülüğünde Manisa’nın Salihli Köyünde, tedarik edilen her ton malzeme karşılığında müşterileri adına fidan bağışında bulunarak bir orman projesini de hayata geçiren İnterfiks, daha güzel bir dünya için sadece korunmanın yeterli olmayacağına, birlikte çoğaltarak geliştirmek gerekliliğine inanıyor.

Geri